Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jērcēnmuižā sagaidīti jau pirmie eksursanti

Gatavojoties kārtējai akcijai "Apceļosim Latvijas pilis un muižas", Latvijas piļu un muižu asociācija ar tādu pašu nosaukumu ir izdevusi pasākumam veltītu bukletu.

Tajā ceļotāju maršrutos ir iekļauta arī Jērcēnmuiža. Tās gide un Jērcēnu pagasta bibliotēkas vadītāja Ilvija Ķimse stāsta, ka akcija sāksies 6. jūnijā, bet šogad pirmie divi ekskursanti no Cēsu puses muižu jau apmeklējuši pagājušo svētdien. "Atbraucējiem izrādīju muižas ēkas telpas, kā arī veco muižas parku. Pēc ceļotāju vēlēšanās aizvedu viņus arī pie Kaņepju ozola un pastāstīju nostāstus par šo koku," informē I. Ķimse.

Kad sāksies akcija, Jērcēnmuižā gides viesus gaidīs katra mēneša pirmajā piektdienā un tai sekojošā sestdienā un svētdienā. Katrā muižā vai pilī, ko ceļotāji apmeklēs, viņiem bukletā attiecīgās ēkas gids iespiedīs zīmodziņu. Pavisam periodā no 6. jūnija līdz 3. oktobrim jāapceļo 52 muižas un pilis. Tie, kuri to būs izdarījuši, saņems ielūgumu uz akcijas noslēguma balli Mālpilī.

Bijušā Valkas rajona iedzīvotāji bukletus par vienu latu var iegādāties Jērcēnu pagasta bibliotēkā, bet 15. maijā plostnieku svētku laikā tos varēs dabūt pie estrādes izveidotajā informācijas centrā. Akciju asociācija 6. jūnijā atklās Piebalgas novada Cirstu muižā, kur arī atbraukušajiem ceļotājiem bukletā iespiedīs pirmo zīmodziņu.

Novados