Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Laivu brauciens "Seda" 19./ 20. jūnijā

Sākums 12:00 pie Dakstu tilta. Tikšanās Valmierā pie t/c "Valleta" 11:00 vai 12:00 pie Dakstu tilta.

Senās hronikās minēts, ka ir tāda Imeras upe, kura esot ļauna - ar stāviem un staigniem krastiem un bez tiltiem nepārvarama. Nesen zinātniskā ekspedīcijā tika sākts pētīt Sedas upi kā iespējamo Imeras upi un jau ir pirmie rezultāti.

Līdz ar to, šī brauciena laikā laivotāji varēs noklausīties stāstu par Seno Imeru un to, kā notikusi šī ekspedīcija, meklējot nostāstiem bagāto vēstures liecinieci. Laivu braucienā varēsim redzēt no jauna atklātus somugru akmens krāvuma kapukalniņus, iespējamās pārceltuvju un tiltu vietas, pie kurām kādreiz izcēlušās lielas kaujas starp Tālavas latgaļiem, krustnešiem un igauņiem.

Tāpat varēsim aplūkot arī Spiģu alu pie kādreizējā Spiģu rāmja (vēl pirmās brīvvalsts laikā šeit bijis koka tilts). Pārvarot pāris koku sagāzumu vietas nonāksim netālu no Ķemeres muižas. Uzzināsim stāsta turpinājumu par to kā šajā vietā atradies Imeras ciems un tikai retā kartē atrodama pat piecas reizes nodedzināta baznīca.

Turpinājumā ir cerība, ka satiksim zinātniskās ekspedīcijas dalībniekus, kuri arī šoreiz ir plānojuši turpināt upes izpēti, līdz ar to varēsim noklausīties jaunāko informāciju par upes ekoloģisko stāvokli, jaunākajiem atklājumiem Imeras meklēšanā un varbūt būs atrastas kādas vēl nekur nereģistrētas vēstures liecības.

Nākošajā dienā pametīsim zinātniekus un dosimies tālāk Burtnieka virzienā. Mežonīgās dabas baudītājus varam iepriecināt, jo upes tuvumā tik pat kā nekur nav apdzīvotu vietu, līdz ar to arī upe ir tīra un apkārtne maz pārveidota. Meža zvēri, bebri, dažādi putni upes tuvumā ir lielā skaitā, tādēļ no laivas paveras lielisks skats dabas baudītājiem un nesteidzīgiem laivotājiem.

Šis pasākums būs kā radīts tiem, kuri nav pieraduši pie lielas slodzes laivojot un kurus vairāk saista daba, mierīga atpūta pēc darbīgās nedēļas un pabūšana klusumā ārpus steidzīgās ikdienas pilsētā.

Finišs paredzēts netālu no Sedas laivu bāzes Burtnieku ezera tuvumā 20. jūnijā ap 15:00.Dalības maksa Ls 18, pastāvīgajiem klientiem Ls 16. Cenā iekļauta arī maksa par laivas nomu un transports starp upi un Valmieru.

Ja kāds brauc ar auto, ir iespēja to atstāt laivu bāzē "Baiļi", no kurienes izbrauc laivu transports.Pieteikties līdz 17. jūnijam (lai var nodrošināt vajadzīgo laivu skaitu) pa e-pastu [email protected] vai tālruni 26980327; 26045726.

Novados