Dienasgrāmata kā dzejoļu krājums

Vakar Valkas kultūras nama mazajā zālē jau trešā satikšanās sadziedāšanās un sarunu pasākumā "Tējas vakari svecīšu gaismā…" notika Aijas Ābenas dzejas grāmatas "Tavai dvēselei" atvēršana.

Aijai šī ir pirmā grāmata, kurā sakārtoti tikai viņas dzejoļi. Pirms tam bijušas četras kopus grāmatas, kurās viņas dzeju varēja lasīt līdzās citu autoru sacerējumiem.

Grāmatas vāka autore ir Aijas meita Anna. "Viņa bija gluži kā mana skolotāja šīs grāmatas veidošanas procesā. Tieši Anna mani iedrošināja, uzmundrināja un mudināja pievērsties dzejas rakstīšanai. Tālāk viss notika pats par sevi. Daudzi man pazīstami un nepazīstami, jauni un veci cilvēki lika man neapstāties," stāsta A. Ābena. Tas viņu veicina turpināt dzejot vēl un vēl.

Grāmatu maketēja Dace Solovjova, kura dzīvo Madonas pusē. Nodrukāta tā ir izdevniecībā "Drukātava" Rīgā. Grāmata izdota par personīgajiem līdzekļiem. Aija pašlaik strādā Valkas ģimnāzijas kopmītnēs par komandanti un laiku pavada adot, dziedot un dzejojot. Tiesa, pēdējā laikā dziedāšana pamesta novārtā. Vairāk par to šodienas "Ziemeļlatvijā".

Hobiji