Līga Blaua savā jaunajā grāmatā atklāj leģendāru personību dzīves stāstus

Svinot savu apaļo jubileju, Līga Blaua sev un lasītājiem sarūpējusi dāvanu – jau piekto sarakstīto     grāmatu. Šajā grāmatā autore atklāj izcilu Latvijas kultūras personību dzīves līkločus.

 

Šoreiz grāmatā par rakstniekiem un to darbiem, aktieriem un režisoriem. Arī par cilvēkiem, kuru likteņi autori īpaši uzrunājuši. Grāmata  ikvienam, kas jau pazīst Līgas Blauas īpašo rokrakstu un tiem, kam šī tikšanās būs pirmā.

 

Grāmata stāstu baudītājiem un ikvienam, kas vēlas uzzināt vairāk. Pietuvoties likteņstāstiem, ieraudzīt leģendāras personības citā  rakursā — kā cilvēkus, kuri tāpat sadzīvojuši ar savām vājībām un cīkstējušies ar kaislībām. Uzzināt to, kas palicis ārpus biogrāfisko šķirkļu skopajām rindām. Pa retam sagrūst kāds populārs mīts un rodas pa kādam jaunam stāstam. Galvenais un vienojošais — autore mīl savu stāstu varoņus un ļauj tos ieraudzīt un iemīlēt arī lasītājiem. Noskaņu palete veidojas bagātīga —no atturīgiem pasteļtoņiem līdz spilgtām, košām krāsām brīvos triepienos. Katrs stāsts uzrunā savā neatkārtojamā veidā, kādu tam piešķir rakstītājas īpašais talants.

 

Lasītājam būs iespēja sastapt Rūdolfu Blaumani un sekot viņa precību nodomiem, kopā ar Jāni Jaunsudrabiņu nokļūt "Vēja ziedu" tapšanas vietā un cilvēkos, sastingt, uzzinot par "Stalšēnu" traģēdiju, viesoties Antas Klints viesībās, ieraudzīt Veltu Līni ģimenē un uz skatuves, lasīt burvīgu mīlestības stāstu 25 vēstulēs... Vēl daudzi stāsti un cilvēki gaida savus lasītājus Līgas Blauas jaunajā grāmatā.

 

Līga prot stāstīt, aizķerot lasītāja sirdi. Ar viņu personības ir vaļsirdīgas, nojauzdamas, ka tālākteicēja nenodarīs pāri. Džemma Skulme pauda: “Es Līgai uzticējos pilnīgi.”

Ēriks Hānbergs, rakstnieks un publicists

 

 “Līga Blaua ir profesionālas žurnālistikas zīmols. Jo žurnālista augstākais novērtējums ir, kad intervijai uzrunāta persona atzīst: “Gribu, lai mani intervē šis žurnālists.” Un par Līgu tā saka. Viņa spēj atrast kopīgu valodu gan ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem, gan vienkāršiem lauku ļaudīm. Līga Blaua ir žurnāla IEVA dvēsele. Viņas raksti — patiesi un izjusti. Jūtos pagodināta, ka varu ikdienā būt ar viņu kopā un mācīties.“

Inita Sila, žurnāla IEVA galvenā redaktore

Hobiji