Notiks Nacionālās bibliotēkas atklāšanas nedēļas Novadu diena

Šodien no plkst.12 līdz 21 ar plašu programmu norisināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) atklāšanas nedēļas Novadu diena, aģentūru LETA informēja LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts.

Visā ēkā ikviens interesents varēs satikties ar gandrīz 500 Novadu dienas dalībniekiem. "Gaismas pils" tādējādi kļūs par skatuvi visiem Latvijas novadiem.LNB projektu vadītāja Zane Zajančkauska pastāstīja, ka katrs "Gaismas pils" stāvs tiks atvēlēts kādam Latvijas novadam, kas rādīs visu, ar ko lepojas - no malēniešu vārdu skoliņas līdz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem Ziedoņa zālē, Valmieras Drāmas teātra izrādēm bibliotēkas rampā un skeitborda paraugdemonstrējumiem pie ēkas fasādes.

Vidzemei atvēlēts 2. stāvs, kur varēs aplūkot Valkas un Valgas kopizstādi "Jānis Cimze - Igaunijas un Latvijas skolmeistaru skolotājs", skatīties filmu "Vidzemes leģendas", klausīties dzejas un prozas lasījumus, vērot Suntažu observatorijas prezentāciju, piedalīties "Zin(oo)" radošajā darbnīcā un Malēniešu vārdu skolā, kā arī baudīt Vidzemes novada muzikālos priekšnesumus.Latgales novads tiks pārstāvēts 3. stāvā. 

Būs iespēja sastapt folkloras ansambļus, daiļamata meistarus, noskatīties filmas par kāzu muzikantiem, maizes ceļu, kā arī Viestura Kairiša jaunāko kinodarbu "Pelikāns tuksnesī".4. stāvā tiks pārstāvēta Kurzeme ar Ventspils muzeja izstādi, Ventspils bigbenda priekšnesumiem, Ugāles ērģeļu būvētāja Jāņa Kalniņa stāstiem un mehānisko instrumentu demonstrēšanu, dzejas un prozas lasījumiem utt.Zemgales "vēstniecība" atradīsies 5. stāvā, kur notiks Dobeles novadpētniecības muzeja un Jelgavas zinātniskās bibliotēkas izstādes, kā arī muzikāli priekšnesumi un dažādas darbnīcas.Sēlijas novads tiks pārstāvēts 6. stāvā. 

Apmeklētājus gaida "lustīgi" Viesītes bānīša stāsti, Sēlijas raksti cimdos un zeķēs, ziepnieka stāsti utt.No plkst.16 līdz 20 pie LNB ēkas notiks skeitborda, skrituļslidu un BMX frīstaila sacensības un paraugdemonstrējumi.Plkst.13 un 18 uz LNB rampas skatuves notiks Valmieras Drāmas teātra viesizrāde "[email protected]", bet plkst.17, 18:30 un 20 Ziedoņa zālē uzstāsies Liepājas Simfoniskais orķestris.Ieeja uz visiem pasākumiem būs par brīvu. 

Tā kā vietu skaits uz Valmieras Drāmas teātra izrādēm un Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem ir ierobežots, ielūgumus uz tiem var saņemt LNB reģistratūrā.Viena persona varēs saņemt ne vairāk kā divus ielūgumus.LNB šodien pulcēsies arī bibliotēku un pašvaldību pārstāvji no visas Latvijas, kuriem paredzēta plaša un daudzveidīga profesionālā programma. Līdz ar LNB 8. stāva - Bibliotēku un informācijas zinātnes lasītavas - atklāšanu, būs iespējams klausīties prezentāciju "Grāmata - dizaina iedvesmotāja, kas notiks plkst.12.20 un 15.05, un vērot izdevuma "Inovācijas bibliotēkā" prezentāciju plkst.14.30.Sadarbībā ar LNB Atbalsta biedrību plkst.16 tiks atklāta izstāde "Latvijas mazās gaismas pilis".

Preses konference ar Gunāra Birkerta dalību norisināsies plkst.15viesnīcā "Neiburgs".Bibliotēkas lasītavas Novadu dienā pakalpojumus nesniegs.

Pasākuma programma pieejama LNB mājaslapā "www.lnb.lv" sadaļā "Aktualitātes".Jau ziņots, ka sākusies LNB jaunās ēkas jeb "Gaismas pils" oficiālā atklāšanas nedēļa. 

Galvenais atklāšanas pasākums - "Salasīšanās" - notiks rīt, 29.augustā.

Hobiji