Viktors Suvorovs. Kuzjas māte. Dižās desmitgades hronika.

Klajā nākusi jauna izdevniecības "Dienas Grāmata" grāmata! Grāmatu (iepriekš pasūtot, var iegādāties laikraksta "Zemeļlatvija" redakcijā - Valkā un Smiltenē.

Viktora Suvorova jaunajā grāmatā rekonstruēti 1950. gadu beigu — 1960. gadu pirmās puses vēsturiskie notikumi, kad divu superlielvalstu — PSRS un ASV — opozīcijas rezultātā  cilvēce nokļuva uz Trešā pasaules kara sliekšņa, par mata tiesu no bojāejas globālā kodolkatastrofā.

Saliekot zināmus un mazāk zināmus to gadu faktus un notikumus kopējā mozaīkā, autors stāsta par īstajiem Berlīnes un Karību krīzes iemesliem, kurus noklusē oficiālā propaganda, politiķi un vēsturnieki Krievijā un ārvalstīs. Šie notikumi kļuva par 20. gadsimta otrās puses kulmināciju un jau iepriekš noteica Padomju Savienības un komunistiskās ideoloģijas vēsturisko likteni.

Tā ir grāmata par politiskajām intrigām un cīņu par varu, par divu superlielvalstu un to specdienestu savstarpējo cīņu, par slepenām izlūkošanas operācijām un par cilvēkiem, kas tuvināja cilvēci bojāejai un izglāba to.

“Kuzjas māte. Dižās desmitgades hronika” ir svaiga politiskās un militārās vēstures versija, kas sagrauj ierastos priekšstatus un mītus par virzošajiem spēkiem un 20. gadsimta izšķirošo notikumu iemesliem.

No krievu valodas tulkojis Jānis Kalve.

Hobiji