Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Naktī kāpjot uz virsotni, par bubuli piesauktie lāči mežā netika manīti

Lai būtu ekstrēmāk, smiltenietis Gintars Veldre (24 gadi) šoziem ar sniega dēli izbraukāja ko vairāk par legālajām trasēm Slovākijas Tatros. Viņš traucās arī lejup pa iepriekš neizpētītu, stāvu klinti un līkumoja starp kokiem mežā.

"Laidām pa mežu," atceras Gintars, "bet priekšā - cieši sastādītas egļu jaunaudzes. Nebija, kur palikt. Beigās iznācām kādus divus kilometrus augstāk no vietas, kur sākām braukt."

 

Adrenalīna lielākā deva tikusi nobraucienā no stāvās klints un melnajā trasē, kur snovbordists, pēc paša aplēsēm, traucās lejup ar aptuveni 100 kilometru lielu ātrumu stundā. Beigu posmā sanāca neveiksmīgs kritiens. Jūtot sāpes pret sniegu noskrāpētajā sejā, Gintars sākumā bažījās, ka spogulī sevī vairs nepazīs. Tik traki gan neesot bijis.

 

Smiltenieti, Latvijas Sporta akadēmijas trešā kursa studentu, snovbords aizrauj ātruma un aso izjūtu dēļ. Sešos gados Gintars savu meistarības līmeni noslīpējis gana augstu. "Braucot lielā ātrumā, dēlis gandrīz neturas pie zemes un ļoti stingri ir jākontrolē. Katrs to nevar izdarīt," viņš uzskata.

 

Tatri ir jau trešie kalni, kurus snovbordists izmēģinājis. Pieredze uzkrāta Francijas un Itālijas kalnu trasēs, bet šoziem jaunietis kopā ar draugu kompāniju aizbrauca uz Slovākiju. Atpūtu Tatros viņš iesaka, kā lētu, bet aizraujošu variantu, ar labām trasēm. Gintaram brauciens izmaksāja aptuveni 180 latus.

 

Kalnos jaunieši noīrēja trīs stāvu māju ar pirti. Paši gatavoja ēdienu. Blakus, neaizsalstošā dīķī par maksu varēja ķert foreles. Zivis jaunieši paši arī pagatavoja, lai nākamajā dienā kalnos būtu pusdienas. Gintars prot no zivīm uzmeistarot dažādus ēdienus, piemēram, cepeškrāsnī ceptu, pildītu foreli, kurai viducī ir kartupeļu masa ar garšvielām un zaļumiem. "Daudz garšīgāk, nekā ēdiens kalnu kafejnīcā," viņš priecājas.

 

Trauku mazgātāju jaunieši gan izraudzījās piespiedu kārtā. Tas bijis zaudētājs pokerā vai monopolā, vai tas, kurš no rīta pamodies pēdējais.

 

Papildu braukāšanai ar sniega dēli kompānija Tatros devās ekspedīcijās, piemēram, naktī kāpa tuvējā kalnā. Virsotni sasniedza ap pulksten vieniem naktī. Tumsu kliedēja pilnmēness. "Mājas saimniece iepriekš baidīja, ka mežā dzīvo lāči. Nevienu gan nesastapām," smejas Gintars.

 

Tatros smiltenietis izbaudīja īstu ziemu. Sniega tur ir tik daudz, ka cilvēks tajā iekrīt līdz viduklim.

 

Novados