Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Abulas lauku partnerība” izsludina projektu konkursus

Biedrībai „Abulas lauku partnerība" jūlija vidū sāksies pirmās kārtas projektu pieteikumu pieņemšana. Tāpēc jau 1. jūlijā Smiltenes tehnikumā norisināsies seminārs par projektu iesniegumu sagatavošanu.

"Abulas lauku partnerība" darbojas Smiltenes novadā, izņemot Grundzāli. 10. aprīlī tika apstiprināta darbības stratēģija. Bet pirmās kārtas projektu pieteikumu pieņemšana notiks no 15. jūlija līdz 15. augustam četros dažādos virzienos. Iepriekš minētajā teritorijā esošās biedrības, interešu grupas un iedzīvotāji varēs rasts atbalstu savu iedeju īstenošanai, lai veicinātu dzīves kvalitāti laukos.

Biedrības administratīvā vadītāja Sveta Rozīte stāsta, ka viens no virzieniem ir jaunu sociālo pakalpojumu izveidošana un esošo pakalpojumu kvalitātes paaugstināšana, kas ir saistīta ar infrastruktūras izveidi un aprīkojuma iegādi pakalpojumu dažādošanai. "Plānotās aktivitātes būs sociālo pakalpojumu, sadzīvei nepieciešamo pakalpojumu dažādošana lauku teritorijās, pakalpojumu sniegšanas vietu labiekārtošana, kvalitātes paaugstināšana esošajās un jaunu izveidošana.

Kā nākamais ir lauku administratīvo centru, ciemu un lauku teritoriju infrastruktūras un dabas elementu sakārtošana. Te paredzēta sabiedriski nozīmīgu objektu infrastruktūras izveidošana vai esošās infrastruktūras atjaunošana un sakopšana - laukumi, parki, kapsētas, celiņi, dabas takas, dabas objektu apskates vietas, atpūtas pieturvietas, mazās arhitektūras objekti.

Trešais pasākums - sabiedrisko aktivitāšu dažādošana vietējiem iedzīvotājiem. Tas paredz pieaugušo kultūras, sporta, mūžizglītības, brīvā laika pavadīšanas iespēju nodrošināšanai nepieciešamās infrastruktūras izveidi, telpu iekārtošanu, esošo kultūras, sporta un atpūtas infrastruktūras objektu uzlabošanu un jaunu objektu veidošanu.

Kā pēdējā ir nevalstisko organizāciju un iedzīvotāju vietējās iniciatīvas grupu kapacitātes stiprināšana. Projekta aktivitātes būs esošo nevalstisko organizāciju un nākotnes biedrību, kuru mērķis ir dažādot sabiedriskās aktivitātes vietējiem iedzīvotājiem, darbības nodrošināšana, iegādājoties aprīkojumu un ierīkojot telpas saietiem, apmācībām, aktīvajai atpūtai, bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanai.

S. Rozīte atklāj, ka viena projekta maksimālā atbalsta summa ir pieci līdz desmit tūkstoši latu. "Tomēr, ņemot vērā, ka šai kārtai nav piešķirts viss paredzētais naudas daudzums, reāli pieprasāmā summa vienam projektam būtu ieteicama ap diviem tūkstošiem latu.

Maksimālā projektu atbalsta intensitāte biedrībām 90 procentu, pašvaldībām - 75%, citām juridiskām un fiziskām personām - 50%," paskaidro "Abulas lauku partnerības" administratīvā vadītāja.

Biedrība aicina izmantot iespējas radīt jaunus pakalpojumu punktus, kā arī sakopt pagastu teritorijas un aprīkot iedzīvotāju brīvā laika pavadīšanas vietas. Projekti vispirms jāiesniedz biedrībā Blomes pagastā Cēsu ielā 9, kur novērtēs to atbilstību stratēģijai. Bet pirms tam lūgums sazināties ar S. Rozīti pa tālruni 26453196.

Tālākā vērtēšana, apstiprināšana un līgumu slēgšana par finansējumu, kā arī atskaišu nodošana Lauku atbalsta dienestā.

Lai saprastu, kā pareizi sagatavot projekta iesniegumu, 1. jūlijā Smiltenes tehnikumā notiks seminārs. Tā sākums pulksten 10.00. Ar vietējās attīstības stratēģiju sīkāk var iepazīties pievienotajā failā.

Novados