Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apzina mājražotāju nozari valstī

Latvijas mājražotājiem iespēju laiks - ar šādu paziņojumu Latvijas Lauku sieviešu apvienība un biedrība "Latvijas Lauku forums" aicina pievērst sabiedrības uzmanību nozarei, kā arī dot savu ieguldījumu un idejas problēmu risināšanai.

 

Latvijas Lauku sieviešu apvienība (LLSA) uzsākusi projektu "Lauku mājražotāju uzņēmējdarbību kavējošo faktoru izpēte un veicinošo aktivitāšu apzināšana". Aktivitātes paredzētas arī Valkas rajonā."Valstī mājražošanas attīstība vairāk notiek pagrīdes formā.

 

 

Šobrīd situācija laukos mazajiem ražotājiem un uzņēmējiem ir smaga. Kā vienu no galvenajiem attīstību bremzējošiem faktoriem lauku mājražotāju uzņēmēji sarunās bieži min nacionālā līmeņa atbildīgo iestāžu noraidošo attieksmi un grūti pārvaramās birokrātiskās barjeras ražošanas procesa nodrošināšanā, produkcijas realizēšanā, darbības attīstībā un citos līdzīgos jautājumos," apgalvo projekta dalībnieki.

 

 

 Tieši šo iemeslu dēļ LLSA vēlas izpētīt likumdošanas atšķirības Lietuvā un Latvijā. Rosināt likumdošanu sakārtot tā, lai pie mums mājražotāji attīstītu savu uzņēmējdarbību, kooperāciju savā starpā.

 

LLSA Valkas rajona koordinatore Ženija Daudziete informē, ka patlaban izstrādā anketas, kuras lūgs aizpildīt mājražotājiem Valkas rajonā. "Anketēsim legālos un nelegālos mājražotājus. Būs arī intervijas. Aktivitātes mums paredzētas trīs mēnešu garumā, jo mājražotāju ir daudz," teic Ž. Daudziete. LLSA un "Latvijas Lauku foruma" projekta darbību, iegūtās atziņas un secinājumus rudens pusē atspoguļos sabiedrībai.

Novados