Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar dziesmu ir jautrāk un var aizsoļot tālāk

Jaunais mācību gads cerīgi uzsācies arī interešu izglītībā, kuru Valkas novadā vada bērnu un jauniešu interešu centrs "Mice". Novada skolās turpinās strādāt vecie pulciņi, taču vairākās skolās tiem pievienosies jauni. Novada dome ir atradusi līdzekļus, lai nodrošinātu daudzo pulciņu darbu.

Šis mācību gads ir nozīmīgs ar to, ka notiks Vislatvijas skolēnu Dziesmu un deju svētku izvērtēšana. Rīgā paredzēta konference, kurā analizēs paveikto un izklāstīs uzstādījumus nākamajiem svētkiem.

"Mēs sekosim līdzi visam tam, kas notiek valstī, un centīsimies strādāt kopā ar visiem vienā solī. Interešu izglītībā nekas nemainās tajā ziņā, ka uzsvars allaž likts uz tiem kolektīviem, kuri piedalīsies nākamajos dziedāšanas un dejošanas svētkos. Tā ir mūsu darba prioritāte," skaidro Valkas novada bērnu un jauniešu centra "Mice" vadītāja Vita Kalvāne.

Par pašizaugsmi un savu identitātiŠajā mācību gadā lielāku vērību paredzēts veltīt bērnu pašizaugsmei, viņu iesaistīšanu labdarībā, pienākumu un tiesību skaidrošanai un savas identitātes veidošanai.

Labo darbiņu bērniem netrūkst. Piemēram, sestdien daudzi Latvijas jauniešu pašaudzināšanas programmas "Award" dalībnieki piedalījās talkā Likteņdārza veidošanā. "Valkas novadu pārstāvēja Ginta Kozlovska un Anete Selga. Līdzinājām melnzemi, lai tajā varētu iesēt zālāju," informē "Mices" metodiķe un "Award" novada kustības koordinatore Inese Lečmane.

Septembrī notiek Eiropas rīkotā nedēļa ar devīzi "Pārvietojies gudrāk, dzīvo labāk", un tas nozīmē, ka jācenšas pēc iespējas mazāk izmantot autotransportu. Nedēļas ietvaros Valkā paredzēti trīs pasākumi. Jauniešu dome gatavo radioraidījumus par šo tēmu, otrs būs "Vides diena Kārķos", kuru rīko Valkas jaunieši kopā ar Kārķu jauniešu centra aktīvistiem.

Lielākais pasākums - akcija "Soļo ar dziesmu" - notiks 17. septembrī pulksten 16.00, kurā "Mices" pagalmā pulcēsies pilsētas jaunieši ar plakātiem, lai atbalstītu akcijas ideju. Ar dziesmu ir jautrāk un var aizsoļot tālāk.

Jaunieši sacīs runas, izsoļos kādu līkumu pa pilsētu un, nonākot Lugažu laukumā, visus plakātus fotografēs, ieliks novada mājas lapā un atkarībā no balsu skaita apbalvos labāko.

Jāpopularizē savs veikumsFinansiālā ziņā līdz decembrim "Mices" darbs ir nodrošināts. Pēc tam, veidojot jauno budžetu, kļūs zināmas turpmākās iespējas. Lai interešu izglītības pulciņš varētu darboties, tam jāiesniedz programma, kuru izskata novada Izglītības pārvaldes veidota komisija. "Mices" administrācijai būs jāiesniedz atskaite par katrā pulciņā paveikto. Īpaši vērtēs, cik lielā mērā pulciņu vadītāji izvedīs savus bērnus ārpus skolas, lai pēc iespējas vairāk popularizētu savu veikumu.

Šogad "Micē" mainās deju kluba "Ziemeļvalsis" sporta deju pedagogs, un tas būs Jānis Rukmanis, kurš studē Vidzemes augstskolā.

Tāpat kā pērn "Mice" sadarbosies ar Strenču vidusskolu un tās filiālēm. Draudzību ar valcēniešiem interešu izglītības jomā vēlas atjaunot Ēveles pamatskola. Turpmāk dažādos pasākumos visi satiksies vienuviet. "Ieceru mums ir daudz un centīsimies tās īstenot.

Tiesa, vēl neesam saņēmuši nozīmīgāko pasākumu programmu valsts līmenī. Tiem pieskaņosim savus pasākumus. Rīkosim kopējos novada koncertus, katru reizi mainot to atrašanās vietu," stāsta I. Lečmane.

 

Mazākajiem jaunas iespējas21. septembrī pulksten 16.00 paredzēti "Mices" sezonas atklāšanas svētki, kuri notiks Pedeles krastā. Tikšanās ar Pedeles takas projekta vadītāju Ernestu Lībieti notiks lapenē. Tur viņš iepazīstinās ar Pedeli un tās turpmākās labiekārtošanas vīziju. Spēlējot vides spēles, skolēni virzīsies līdz vietai pie rotaļlaukuma, kur allaž tiek rīkotas talkas.

Vēl drīz paredzēts īstenot ideju par pirmklasnieku iepazīstināšanu ar "Mices" ēku, tur piedāvātajām iespējām un pilsētas nozīmīgākajām vietām. Iespējams, daudzi vecāki lielās aizņemtības dēļ to nav izdarījuši.

Tas jautrā noskaņā paredzēts no 5. līdz 8. oktobrim katrai klasei atsevišķi. Patīkams jaunums ir arī skolēniem, kuri ir jaunāki par 14 gadiem un viņiem nebija ļauts apmeklēt jauniešu biroju. Tagad no pulksten 13.30 līdz 16.30 viņiem ir ļauts tur pavadīt laiku, spēlēt dažādas spēles skolotājas Līgas Veinbergas uzraudzībā.

Novados