Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Armijas automašīnas nonāks sabiedriskā fonda rīcībā

Pērn sabiedriskais fonds "Krustceles" Aizsardzības ministrijai nosūtīja vēstuli, kurā informēja par saviem darbības virzieniem un lūdza bez atlīdzības nodot trīs vecas armijas automašīnas.

Tās būtu nepieciešamas valsts nozīmes kultūras pieminekļa - Cērtenes pilskalna - aprūpes un sakopšanas darbu veikšanai. 16. martā valdība lēma par šo automašīnu dāvināšanu "Krustcelēm"."Pirms pusotra gada vienā no lielajiem laikrakstiem bija raksts par Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS). Lasīju, ka atsavināšanai valsts un pašvaldības iestādēm nodota kustamā manta, tostarp trīs transportlīdzekļi. Bet neviena iestāde nebija izteikusi vēlmi par vecajām armijas mašīnām. Iedomājos, kāpēc gan mēs nevarētu pieteikties," stāsta sabiedriskā fonda "Krustceles" valdes priekšsēdētāja Anda Dinga.

Lūdz uzdāvināt2009. gada 18. jūlijā "Krustceles" nosūtīja vēstuli Aizsardzības ministrijai. "Mūsu darbības virzieni ir izglītība, vide un kultūra. Fonds jau vairākus gadus ir apņēmies un veic Cērtenes pilskalna sakopšanas darbus. Tajos aktīvi iesaistīta arī skolu jaunatne. Ņemot vērā kalnaino apvidu, sakopšanai būtu nepieciešams transportlīdzeklis," tā A. Dinga.

Fonda pārstāvji vēlas, lai pilskalns būtu sakopts un pieejams tūristiem. Lai valsts nozīmes kultūras piemineklis būtu interesants un labs tūrisma objekts, tajā nepieciešams ieguldīt vēl daudz darba un līdzekļu. Tāpēc sakopšanas darbos lieti noderētu automašīnas.

Nolūko armijas mašīnas Ārlietu ministrija, pamatojoties uz Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likuma 43.1 panta pirmo daļu, atbalstīja fonda lūgumu, un "Krustceles" NBS Nodrošinājuma pavēlniecības 2. reģionālajā nodrošinājuma centrā "Lielvārde" no NBS vairs nederīgajām automašīnām izvēlējās trīs sev sakopšanas darbiem noderīgākos transportlīdzekļus.

"Ilgu laiku pēc vēstules nosūtīšanas bija klusums, bet tad mūs uzaicināja uz poligonu, kur pirmo reizi apskatījām automašīnas. Toreiz vienai vēl bija tehniskā apskate. Grūti spriest, kādā kvalitātē īsti ir mašīnas, jo, kad aizbraucām uz poligonu, nebija plānots tās darbināt," atklāj "Krustceles" valdes priekšsēdētāja. Taču ar to viss nebeidzās.

Valdība lemjAizsardzības ministrija 2009. gada 26. novembrī iesniedza Valsts sekretāru sanāksmē informatīvo ziņojumu par atsavināšanai paredzēto valsts kustamo mantu - automašīnu "VW Iltis" un diviem spēkratiem "Steyr Puch Pinzgauer 710M", kuriem vairs nav finansiālas vērtības.

Ministru kabineta 16. marta sēdes darba kārtībā tika iekļauts rīkojuma projekts "Par valsts kustamās mantas nodošanu nodibinājumam "Krustceles". Valdības lēmums bija pozitīvs. "Protams, priecājos par šo lēmumu. Kam tik mūsu vēstule nav izgājusi cauri, gluži kā svarīgs valstisks notikums," smaidot saka fonda valdes priekšsēdētāja.

Novados