Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dibinās Valkas novada jauniešu domi

Jau piecus gadus Valkā strādā jauniešu dome, taču ir pienācis laiks apvienot visa novada jauniešus, arī tos, kuri dzīvo un darbojas pagastos, tās organizācijās un tās pašpārvaldēs. Pirmdien Valkā notiks jaunās domes dibināšana.

"Kad izveidojās novads, jaunieši sanāca kopā, lai vienotos kopējās interesēs. Domes mērķis ir katram līdzdarboties, parādīt savu attieksmi un būt klāt pie vietējās varas lēmumu pieņemšanas. Jauniešiem ir jāzina, kā strādā pašvaldība, kā tai tuvināties. Jauniešiem ir nepieciešama uzstāšanas un pieredze sava viedokļa paušanai. Tā ir iespēja parādīt jaunietim to, ka viņam interesē novada attīstība kopumā," skaidro jauniešu domes darba koordinatore Romina Meļņika.

Atbilstoši savām interesēmPilsētas jaunieši ir apbraukājuši visus pagastus un uzrunājuši vietējos. Kad taps izveidota novada jauniešu dome, tad turpmāk sēdes notiks arī pagastos. Jaunieši jau vairākkārt ir tikušies ar novada domes priekšsēdētāju Kārli Albergu, ar kultūras nama, muzeja, sociālā dienesta vadītājiem un runājuši par turpmākās sadarbības iespējām. Šie jaunieši jau vairākus gadus izplata "Valkas Vēstis". Tas ir brīvprātīgs darbs un viņu pašu iniciatīva.

Ģimnāziste Laura Tetere jauniešu domē darbojas jau trešo gadu. "Tas ir mans brīvais laiks, un tā es šo laiku aizpildu. Vēlos parādīt, ka Valkā arī jaunieši var pilnvērtīgi atpūsties un veidot pasākumus atbilstoši savām interesēm un patikšanai," stāsta organizācijas dalībniece. Viņai visvairāk atmiņā ir palikuši Ziemassvētki, kuri rīkoti kopā ar mazajiem bērniem.

Aicinātas visas jauniešu kustībasJauniešu domē var darboties no 13 līdz 25 gadu vecumam. Uz pirmo novada sēdi ielūgti visu jauniešu organizāciju pārstāvji, un lielākā daļa apliecinājuši, ka ieradīsies un vēlas darboties. Viens no noteikumiem bija tāds, ka katru organizāciju drīkst pārstāvēt trīs dalībnieki, taču Valkas pamatskolu kā lielu organizāciju pārstāvēs seši skolēni.

"Jauniešu dome ir it kā starpnieks starp lielo domi un iedzīvotājiem, jo vairāk nekā trīs gadus organizē pasākumus visai pilsētai, piemēram, "Sievietes pērles" un vides aizstāvju aktivitātes. Šogad jau sesto reizi notiks labdarības pasākums bērniem," stāsta Romina.

Viņa ir pārliecināta, ka pienācis laiks paplašināties arī pagastu virzienā. Laura piebilst, ka vienmēr interesanti pasākumi ir notikuši Lāčplēša dienā un Latvijas neatkarības gadadienas svētkos. Arī ceturtdien jaunieši devās uz baznīcu, pēc tam uz Brāļu kapiem un atpakaļ uz tikšanos jauniešu birojā.

Jaunieši izgājuši tautiņāsVisnotaļ pozitīvi uz novada domes organizēšanu raugās Kārķu jauniešu centra vadītāja Svetlana Dudare. "Man šī ideja patīk, un domāju, ka Romina ir uzņēmusies svētīgu darbu. Vien slikti tas, ka Kārķos atlicis gaužām maz jauniešu, jo lielākā daļa, tā sacīt, aizgājuši tautiņās. Palikuši vien bērni. Tieši tāpēc mums vajadzētu iekļauties novada jauniešu domes darbā," komentē S. Dudare.

Novada domes priekšsēdis K. Albergs jauniešu novada domes veidošanu uzskata par labu ieceri. "Tiesa, pirmajās mūsu tikšanās reizēs pie apaļā galda jauniešu nebija daudz. Uz tikšanos pirmdien noteikti ieradīšos, jo vēlos dzirdēt viņu domas. Esmu ieinteresēts, lai jaunieši iekļautos mūsu domes aktivitātēs. Tas viņus varētu aktivizēt un tā ir viņu nākotne," uzskata K. Albergs.

Novados