Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Emmaus Smiltene” rīkotais labdarības pasākums ir izdevies

Otrdien Smiltenē notika biedrības "Emmaus Smiltene" rīkotais labdarības pasākums 240 bērniem no sociālā riska un daudzbērnu ģimenēm. Organizatori jūtas gandarīti, jo bērnu un viņu vecāku prieks par sarūpētajām dāvanām un pārsteigumiem bija acīmredzams.

FOTO ŠEIT!

 

"Jūtamies ļoti patīkami un gandarīti, ka varam apmeklēt šo pasākumu. Vislielākais prieks ir bērniem, kuri Salavecīša klēpī skaitīja pantiņus, rotaļājās kopā ar rūķiem un katrs dāvanā saņēma somu ar dažādām mantām. Ne jau visiem bērniem bija iespēja Ziemassvētkos satikties ar Salaveci, tāpat arī saņemt lielas dāvanas. Šodien tāda iespēja tika dota," saviļņota ir četru bērnu māmiņa Aīda Mihlenova no Blomes pagasta.

 

Jautrā un draudzīgā noskaņojumāJau rakstījām, ka "Emmaus Smiltene" vienu reizi gadā Smiltenē vienkopus sapulcina bērnus gandrīz no visa bijušā Valkas rajona, lai viņiem sarūpētu prieku un dāvanas. Tradicionāli dāvanās ir skolēnu somas ar dažādām mantām, ko Zviedrijā gatavojušas dažādas ģimenes. Bērnus labdarības organizācija iepriecināja arī ar mīkstajām rotaļlietām un saldumiem.

"Ziemeļlatvija" novēroja, ka mazie pasākuma dalībnieki priecājās ne tikai par dāvanām, bet arī par iespēju kopā ar rūķiem iet rotaļās un dziedāt. Īpašs prieks bija par dzejoļa skaitīšanu Salavecīša klēpī.To apgalvoja arī "Ziemeļlatvijas" uzrunātā meitene Evija Ūdre no Smiltenes.

 

 Kaut arī Evija šo pasākumu apmeklē katru gadu, tas viņai tāpat sagādā lielu prieku. Plecā uzlikusi savu jauno mugursomu, mazā meitenīte jūtas pacilāta. "Redziet, kāda man ir jauna, violeta soma. Es tikai vēl nezinu, kas tajā iekšā," ar lepnumu teic smilteniete. Viņai nemaz nebija laika iepazīties ar somas saturu, jo jāskrien rotaļāties.

 

Ar klātbūtni pagodina zviedriPirmo reizi šo pasākumu apmeklēja "Emmaus Smiltene" sadarbības partneri Zviedrijā. "Emmaus Zviedrija" vadītāja Susanne Karlssone ir patīkami pārsteigta. "Visvairāk mani pārsteidza paši bērni, tas, kā viņi priecājas. Varu teikt droši, ka ieguldītais darbs ir bijis vērtīgs. Šodien ar kolēģi redzam, ka visiem bērniem izdala zviedru sarūpētās dāvanas. Tas nozīmē, ka tās sasniegušas savu mērķi - bērnus," stāsta S. Karlssone.

"Emmaus Smiltene" valdes priekšsēdētāja Ārija Indrikovska priecājas, ka sadarbības partneri no Zviedrijas ieradās Latvijā. "Zviedri atzina, ka labprāt vēl piedalītos šādā pasākumā, jo ar visu viņi bija apmierināti. Īstenība tas ir liels pluss, ka viņi mūs pagodināja ar savu klātbūtni. Smiltenē redzētais ir pieredze, kurā varēs dalīties ar kolēģiem Zviedrijā. Tādējādi būs vieglāk piesaistīt vēl citus cilvēkus labdarībai," stāsta "Emmaus Smiltene" valdes priekšsēdētāja.

Viņa ir gandarīta, ka pasākums izdevies. "Mani pārņem pozitīvas emocijas. Protams, nekad visi nebūs pilnībā apmierināti, bet ceru, ka cilvēkiem patika. Bērnu actiņas mirdzēja. Tas arī ir svarīgākais. Jāsaka paldies zviedriem par ieguldīto darbu, Smiltenes kultūras un sporta centra vadībai un darbiniekiem, pašvaldībām, sociālajiem darbiniekiem, Pēterim Vilkam un bērnu vecākiem, kuri rada iespēju un laiku apmeklēt pasākumu," pateicas Ā. Indrikovska.

Novados