Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ģimenēm palīdzēs ar pārtiku 7

Lai palīdzētu ģimenēm, kuras krīzes ietekmē nonākušas sarežģītā finansiālā situācijā, biedrība "Atbalsts Valkas ģimenēm" kopā ar portālu Ziedot.lv un reģionālajām labdarības organizācijām visā Latvijā atvērs pārtikas banku "Paēdušai Latvijai", lai palīdzētu tām ģimenēm, kuras krīzes ietekmē ir nonākušas nabadzībā.

 

Biedrības "Atbalsts Valkas ģimenēm" valdes priekšsēdētāja Ilze Leicāne informē, ka palīdzība galvenokārt paredzēta cilvēkiem, kuri allaž ir centīgi strādājuši un spējuši sevi nodrošināt, taču tagad situācija krasi mainījusies un pietrūkst līdzekļu pat ikdienišķu vajadzību nodrošināšanai.

 

Pārtikas paku vispirms varēs saņemt ģimenes ar bērniem, kurās kāds no strādājošiem 2008. gada jūnija krīzes dēļ kļuvis par bezdarbnieku. Pakas piešķirs tām ģimenēm, kurām vietējās pašvaldības nav piešķīrušas un formālu iemeslu dēļ nevar piešķirt trūcīgās ģimenes statusu.

 

Pretendēt uz pārtikas paku varēs arī tās ģimenes, kurām nepietika Latvijas Sarkanā Krusta dalītās "Eiropas pakas". Atbalstu sniegs arī ģimenēm, kurām ienākumi ir zemāki par iztikas minimumu. Izņēmuma kārtā paku var piešķirt arī ģimenēm, kuras ekonomiskā krīze skārusi citos veidos nekā darba zaudējums, piemēram, kritiski samazināta alga, bankrotējis savs uzņēmums, zuduši citi ienākumi, finanšu samazināšanas dēļ atņemta budžeta vieta augstskolā vai stipendija citā izglītības iestādē.

"Šobrīd plānojam, ka pakas varētu būt vienu reizi mēnesī, bet tas būs atkarīgs no saņemtajiem ziedojumiem portālā Ziedot.lv un pārtikas ražotāju atsaucības. Pakas dalīsim visā Valkas novadā," stāsta I. Leicāne.

 

Kārtīga paka ar produktiemPārtikas pakā vidēji 8,50 latu apmērā tiks iekļauti putraimi vai grūbas, rīsi vai griķi, auzu pārslas, zirņi, makaroni, milti, augu eļļa, gaļas vai zivju konservi, cukurs, sausais piens, sausais buljons un tēja. Saturs var mainīties atkarībā no pieejamajiem ziedojumiem - tie var būt citu pārtikas ražotāju ziedotie produkti, pirmās nepieciešamības saimniecības un higiēnas preces un citas lietas.

"Allaž tā būs kārtīga paka ar produktiem, kas ļaus kādu laiku uzturēt ģimeni," norāda I. Leicāne. Lai pieteiktos pakas saņemšanai, ģimenei ir jāaizpilda anketa. To var saņemt biedrībā "Atbalsts Valkas ģimenēm" Valkā, Rūjienas ielā 3, 311. kabinetā, tālrunis 29234102 vai 64723237 un Valkas novada Sociālajā dienestā Rūjienas ielā 3d, tālrunis 64722296, kā arī novada pagasta pārvaldēs.

Diemžēl Smiltenes novadā neviena sabiedriskā labuma organizācija nav pieteikusies šai akcijai, bet Strenču novadā to darīs sabiedriskās organizācijas "Glābiet bērnus" Strenču nodaļa.

Komentāri 7

leedija

tad tas noziimee kad smiltenee ssaadas pakas nevarees sanjemt?

pirms 10 gadiem, 2009.10.25 08:30

Fui

Kauns par valsti,ka tagad dala nabagu pakas,lai varētu izvilkt dzīvību pa 8.50ls mēnesī-fui!

pirms 10 gadiem, 2009.10.25 10:38

G

Smiltenē ar to nodarbojas Sarkanais Krusts, vai ne tā?

pirms 10 gadiem, 2009.10.25 17:12

...

Pakas dala tajos novados, kuros kādea sabiedriskā labuma organizācija pieteicās tās izplatīt. No Smiltenes nevi9ena nepieteicās, tāpēc smilteniešiem - piga. Un tam nav saistības ar novadu, bet sabiedrisko darboņu aktivitāti.

pirms 10 gadiem, 2009.10.26 09:08

ja

DODIET LABĀK DARBU...DARBU...ne ubaga dāvanas

pirms 10 gadiem, 2009.10.26 09:45

iveta

es piekrītu - būtu padomājuši par to, kā cilvēkiem pie darba tikt...

pirms 10 gadiem, 2009.10.27 15:52

Novados