Jaunieši mācās demokrātiju

Otrdien, 12. aprīlī, astoņi Beverīnas novada jaunieši, tostarp arī no Trikātas jauniešu iniciatīvu centra dosies uz Igauniju, kur abu Baltijas valstu projekta ietvaros mācīsies demokrātiju. Šis Ivetas Ābramas vadītais centrs ir gana populārs jauniešu vidū, jo katru darbdienu to apmeklē apmēram 18 cilvēku. Nedēļas nogalēs ir mazāk.

Tas ir Latvijas un Igaunijas demokrātijas starptautisks projekts "Igauņu un latviešu jauniešu iesaistīšanās sabiedriskajā dzīvē un lēmumu pieņemšanā". Projektā piedalās 15 Latvijas un tikpat daudz Igaunijas pašvaldības. Tā ilgums ir 18 mēneši - no pagājušā gada 1. februāra līdz šā gada 31. jūlijam. Trikātas jaunieši šā projekta ietvaros ir piedalījušies arī divu dienu seminārā Valmierā, kur iepazinās ar turienes jauniešiem un uzzināja, kā viņi jūtas.

Digitāli pakalpojumi bez maksasŠis gads Trikātas jauniešu iniciatīvu centram iesākās ar konferenci "Jaunatnes politikas veidošana", ko rīkoja Beverīnas novada administrācija. Jauniešu centru vadītāji pastāstīja par savām aktivitātēm un

turpmākajiem plāniem.

"Martā ir īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas finansētais projekts "Atbalsts Trikātas jauniešu centram". Projekta ietvaros centrs iegādājās inventāru, kas tiek izmantots, lai pagasta un novada jauniešiem nodrošinātu daudzpusīgu brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Tagad centra apmeklētāji var spēlēt novusu, biljardu, galda tenisu, kā arī dažādas galda spēles - "Monopolu", "Alias" un citas," stāsta I. Ābrama. Jauniešu centrā ir pieejami četri datori ar interneta pieslēgumu, TV un iespēja bez maksas izmantot skenēšanas, kopēšanas un printēšanas pakalpojumus.

Projekta "Dzīves skola" mazo projektu ietvaros Trikātas jauniešu iniciatīvas centra rīcībā nodeva volejbola, basketbola un futbola bumbu, šautriņas, lidojošos šķīvīšus, tiesneša svilpes, hronometru, vingrošanas apli un pneimatisko šauteni ar optisko tēmekli. Projektu īstenoja Artūrs Boškins.

Trikātas jaunieši tikās ar pašvaldības pārstāvjiem, lai varētu pārrunāt problēmas, kas skar jaunus cilvēkus visā novadā. Diskusijās piedalījās jauniešu domes no Mūrmuižas, Trikātas, Brenguļiem, Beverīnas novada priekšnieks Māris Zvirbulis, izpilddirektore Aina Saleniece un Linda Krūmiņa. Pēc tam kopīgi pasportoja sporta hallē.

Jauki tika pavadīts laiks nākamajā forumā Naukšēnos, kur dalījās pieredzē, kā notikušas sarunas ar pašvaldības pārstāvjiem un ko šajās attiecībās varētu pozitīvi mainīt. Saieta dalībniekus šajās dienās izklaidēja muzikālā grupa un mīmi.

Brīvais laiks ar galda spēlēm"Šogad pagasta jaunieši piedalījās arī ēnu dienā, kas saskanēja arī ar projektā ietverto aktivitāti. Īpaša interese skolēniem bija par pašvaldības policijas darbu. Par to pateicība pienākas Beverīnas novada pašvaldības policijas priekšniekam Aleksandram Melngāršam, kurš šajā dienā pieņēma piecus jauniešus no Trikātas," stāsta Trikātas jauniešu iniciatīvu centra vadītāja Iveta Ābrama.

Pērn Trikātas jauniešu centra dalībnieki piedalījās jaunatnes politikas forumā "Pašvaldības investīcija jauniešos", sīkāku un vispārīgu informāciju par šo forumu var iegūt mājaslapā www.prakse.lv, kur pieejami dažādi materiāli, filma, prezentācijas, foto par jaunatnes politikas sistēmas veidošanu, ko vajadzētu sakārtot visās pašvaldībās Latvijā.

Ikdienā jauniešu centrā apmeklētāji var kopā ar draugiem pavadīt savu brīvo laiku pie galda spēlēm no pulksten 13 līdz 19, iegūt dažādu informāciju par konkursiem, projektiem un dažādām aktivitātēm.

Novados