Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jūnija sākumā biedrība “Abulas lauku partnerība” plāno izsludināt projektu konkursu

Blomes, Brantu, Launkalnes, Palsmanes, Variņu, Bilskas un Smiltenes pagasta un Smiltenes pilsētas iedzīvotāji, biedrības un interešu grupas varēs rast atbalstu savu ideju realizēšanai, lai veicinātu dzīves kvalitāti laukos.

 

2008. gada nogalē "Abulas lauku partnerība" (ALP) izstrādāja vietējās attīstības stratēģiju 2009. - 2013. gadam, lai pretendētu uz finansējumu no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai.

 

Projekta iesniegums tika apstiprināts, un šogad 10. aprīlī parakstīts līgums par stratēģijas īstenošanu.

 

Kopējais ALP pieejamais finansējums projektu konkursiem ir 217 106 lati. No šīs naudas 2009. gadam atvēlēti 44 086 lati, - mazāk, nekā bija plānots.

 

Finansējums paredzēts sešās prioritātēs, piemēram, lai sniegtu atbalstu jaunu sociālo pakalpojumu izveidošanai, piemēram, mini sadzīves pakalpojumu punkta izveidei, kā arī teritorijas iedzīvotāju sabiedrisko aktivitāšu dažādošanai.

 

 

Naudu var piesaistīt sabiedriski nozīmīgu objektu infrastruktūras izveidošanai vai esošās atjaunošanai un sakopšanai. Tas attiecas uz parkiem, kapsētām, dabas takām, atpūtas pieturvietām un tamlīdzīgi.

 

Tiks atbalstīti projekti kultūrvēsturisko objektu sakopšanai, kā arī bērnu, jauniešu un pieaugušo aktīvai atpūtai, sporta un kultūras objektu infrastruktūrai. Atbalstu var iegūt jaunas vai arī esošās nevalstiskās organizācijas.

 

Sīkāku informāciju var uzzināt ALP, zvanot biedrības vadītājai Svetai Rozītei (tālrunis 26453196).

Novados