Kristieši mīl to, ko dara 26

Kristīgā starpkonfesionālā organizācija "Jaunatne ar misiju" Latvijā ienāca astoņdesmito gadu beigās. Pēdējos 13 gadus reizi gadā organizācijas sūtņi nedēļu uzturas vienā no Latvijas pilsētām, lai tiktos ar iedzīvotājiem, pasniegtu pašu sarūpētas dāvanas un sniegtu kristīgos koncertus. Šogad izraudzīts tieši Smiltenes novads.

"Jaunatne ar misiju" darbība ir kā liela sociālā akcija, kādu Smiltenes novads piedzīvo pirmo reizi. No pagājušās svētdienas līdz pat šai 210 cilvēku no Holandes, Zviedrijas, Norvēģijas, Amerikas, Lielbritānijas un vēl citām zemēm uzturas Smiltenē.

Paši jaunākie organizācijas dalībnieki, kuri ieradušies, ir tikai sešus gadus veci. Te vecuma ierobežojuma nav, iesaistās katrs, kurš jūtas jauns, vēlas un dara labu. Viņi iecerējuši apciemot vairāk kā tūkstoš Smiltenes un apkārtējo pagastu iedzīvotāju.

Viss notiek pa īstamGada garumā organizācijas sūtņi vāca apģērbu, apavus, saimniecībā noderīgas lietas, ziedojumus, pa kuriem iegādājās higiēnas preces un pārtiku, kas šīs nedēļas laikā tiks dāvātas mūsu novada cilvēkiem. Te viss notiek pa īstam, ne skata pēc.

"Mēs visi esam kristieši, gribam Dieva vārdu nest pasaulē un arī Latvijā, tāpēc darām to, ko mīlam. Cenšamies svētīt savas darbības vietu, lai ar Dieva palīdzību dzīve tajā uzlabotos. Katru gadu rudenī apbraukājam gandrīz visu Latviju un lūdzam. Šajā reizē no Dieva saņēmām vēsti, ka šis ir laiks Smiltenei. Mēs paklausījām un tāpēc esam šeit," stāsta organizācijas "Jaunatne ar misiju" dalībniece, šīs akcijas koordinatore Smiltenē Anda Pūliņa. Iesaistījušās arī draudzes no Smiltenes.

Vakar organizācijas dalībnieki Smiltenē pa mājām iznēsāja un izvadāja pārtikas pakas. "Cilvēki ir dažādi, taču lielākoties atsaucīgi un priecīgi. Mēs vēlamies palīdzēt un svētīt cilvēkus, lai kļūtu vieglāk, iedrošināt viņus nepadoties grūtā situācijā. Pārtika ļoti palīdz, tomēr lielāku gandarījumu sniedz sarunas.

Patiesībā daudzi jūtas vientuļi. Esam ieplānojuši apciemot arī Smiltenes slimnīcas pacientus, kuriem sarūpējām dažādas higiēnas preces. Misionāru vidū ir profesionāli mūziķi un dejotāji, kuri cilvēkus iepriecinās ar savu sniegumu," saka A. Pūliņa.

Savukārt šodien misionāri dosies uz Smiltenes novada pagastiem. Tajā pašā laikā ikvienam, kurš to vēlas, no pulksten 11 līdz 17 Smiltenes kultūras centra lielajā zālē būs iespēja par brīvu saņemt apģērbu un citas mantas. Ja mantas vēl būs palikušas, tad tās būs pieejamas arī piektdien no pulksten 11 līdz 17.

Gandarīti par sadarbībuMisionāri sadarbojas ar Smiltenes novada Sociālo dienestu un nevalstiskajām organizācijām. "Priecājamies, ka organizācija ir izvēlējusies tieši Smiltenes novadu, lai mums palīdzētu. Mēs nekad nenoraidīsim nevienu palīdzību, kas var nonākt pie mūsu iedzīvotājiem, tāpēc esam gatavi ieguldīt jebkādu darbu, lai to saņemtu. Lai viss izdotos, strādājām vairākus mēnešus. Cilvēki lielākoties ir sociālā dienesta klienti. Šī viena nedēļa mums pašiem ir liels piedzīvojums," saka Smiltenes novada Sociālā dienesta vadītāja Inta Siliņa.

A. Pūliņa pārliecinājusies, ka novadā ir vienreizējs sociālais dienests. "Ne visām pilsētām ir paveicies tā kā jums. Sadarbojamies ar Intu, un viņa ir vienkārši super cilvēks. No pirmās dienas esam laimīgi, ka viņa te ir," priecājas akcijas koordinatore.

Smilteniete Māra Šaudiņa ir saviļņota par misionāru ciemošanos pilsētā. "Viņu darbs ir svētīgs, jo Smiltenē nav daudz tādu, kas nodarbotos ar labdarību. Kustības dalībnieki ir ar tik labām emocijām, var manīt, ka viņi visu dara no sirds. Domāju, ka cilvēki būs pateicīgi. Ar nepacietību gaidu sestdienas koncertu," saka M. Šaudiņa.

Koncerti kultūras un sporta centrāMisionāri sarūpējuši pasākumus bērniem, kuri kultūras centra mazajā zālē notiks šodien un rīt no pulksten 15 līdz 17, bet sestdien, 5. martā, no pulksten 11 līdz 13. Savukārt jauniešiem brīvās atmosfēras pasākums paredzēts 4. martā pulksten 18.

Vēl šovakar un rīt pulksten 19 iedzīvotājiem iespēja noklausīties misionāru koncertu, taču kulminācija gaidāma sestdienas vakarā pulksten 19, kad uz kultūras nama skatuves kāps profesionāli kristīgo grupu dalībnieki. Jāpiebilst, ka sestdien luterāņu baznīcā no pulksten 14 līdz 15 notiks slavēšana.

Komentāri 26

Ogle

Ļoti labi, ka ir tādi cilvēki, kas palīdz citiem, bet cik zinu, tad Smiltenes sociālais centrs galīgi ir iebraucis auzās. Kādus maznodrošināto sarakstus viņi ir iedevuši, ja pakas saņem pietiekami labi situēti cilvēki. Tas ir pa blatu, vai kā?

pirms 10 gadiem, 2011.03.03 15:38

Tikai neiedomājieties,ka tas nāk par velti.Bez pātaru skaitīšanas cauri netiksiet.

pirms 10 gadiem, 2011.03.03 16:01

vietējā

Žēl, ka tikai šonedēļ parādās informācija par šiem pasākumiem!
Varēja būt lielāka reklāma.

pirms 10 gadiem, 2011.03.03 16:34

***

Principaa labs pasaakums un labi darbi- paldies cilveekiem, kas to dara! Bet vakar tieshaam bija neizpratne, kad sveshi cilveeki meklee manaa dziivoklii it kaa pierakstiitu kaut kaadu nezinaamu maznodroshinaatu personu ,lai apgaadaatu ar paartiku! Taadus sarakstus esot iedevushi Smiltenes sociaalajaa dienestaa!?

pirms 10 gadiem, 2011.03.03 23:56

made

Ziniet tādu teicienu-Dāvinātam zirgam zobos neskatās.PRIECĀJUŠIES BŪTU.Kad neko nedod-slikti, kad dod-atkal slikti-nu tāda neapmierināta tauta -Smiltenieši Jūs esiet:(

pirms 10 gadiem, 2011.03.04 09:05

madei

lasot komentārus es tieši to pašu iedomājos!Ir taču vienreiz jāprot priecāties!!! Jūs sakāt, esat tik pārtikuši un kauns pieņemt pārtikas maisu? Nu tad esat tik mīļi, uzdāviniet kaut kaimiņam!

Visiem - Nevajag izsmiet otra darbu!

pirms 10 gadiem, 2011.03.04 09:12

tekla

Paldies!!! Tieshaam Jauki ka ir shaada organizaacija, kas dara tik jauku darbu pavisam nesavtiigi un dod prieku citiem!!!! Man bij prieks shos jaunieshus sastapt!!!:))

pirms 10 gadiem, 2011.03.04 14:23

jou

Braukt gan ar mašīnām viņi nemāk. Ne ceļu padod nekā-braukalē kā karaļi-šaurā līkumā tak viens spiedās tā, ka domāju nupat mani sabuktēs, bet atpakaļ padot tam pat prātā nenāca kaut mahājos lai tak apjēdz ka var atpakaļ pabraukt.
Tā izbrīnijos-jo kur tad izslavētā ārzemnieku braukšanas kultūra?

pirms 10 gadiem, 2011.03.04 16:57

...

YOU- Nu, nezinu gan, mani vakar vīrietis palaida un vēl ar smaidu uz lūpām sveicināja. :)
Kopumā jauki cilvēki, kas organizēja šādu pasākumu un galvenais no viņiem varēja sajust tik pozitīvas emocijas. Super cilvēciņi. Paldies.

pirms 10 gadiem, 2011.03.04 17:07

paldies

Liels paldies misionāriem par palīdzību, gan ar drēbēm, gan pārtikas precēm! Saimniecībā tiešām noderēs šajos grūtajos laikos!

pirms 10 gadiem, 2011.03.04 17:21

zzs

Ja kas pozitīvs ir noticis, tad šis notikums ir POZITĪVS. Paldies Smiltenes novada sociālajam dienestam par ieguldīto darbu.

pirms 10 gadiem, 2011.03.04 17:22

tekla

jou juus laikam ne ar ko neesat apmierinaats:) pasmaidat

pirms 10 gadiem, 2011.03.04 20:25

Globuss

Nu paši nabadzīgākie nez arī ir pakas saņemuši? Jebšu datora esamība ar interneta pieslēgumu šajos laikos ir jebkura maznodrošinātā dzīves norma?

pirms 10 gadiem, 2011.03.04 21:42

jou

Esmu par visu apmierināts :0 bet gadījums tāds bija. Varbūt jaunatne bija tik traki sapozitivējusies, ka nemaz nepiedomāja, ka kas slikts notiks :) Jauniešiem daudz faktoru var iespaidot-gan negatīvas pieredzes neesamība, gan vienmēr un visur virzība tikai uz priekšu utt. Lai vai kā: var jau būt ka ārzemju ciemiņi bija nofraktejuši kādu vietējo šoferīti, tad jau vispār viis šķistu skaidrs :)

pirms 10 gadiem, 2011.03.04 22:15

tekla

Jaa jou taa arii bij , ka vinji pashi nebraukaaja, bet gan bij vien slatvieshu shoferiits

pirms 10 gadiem, 2011.03.05 10:01

domāts teklai

Paskat, tekla tā saārzemjojusies, ka latvju valodu uz klavieres vairs nemāk atrast.

pirms 10 gadiem, 2011.03.05 14:54

))))

Oglei!!! Kā tad,ka labi situētiem tās pakas pa blatam,(tie jau ar to pašu grib noprovēt)lai tev ir ko galviņu atkal palauzīt!
Vai tev nav vienalga,ko?Pati nedabūji neko???

pirms 10 gadiem, 2011.03.05 18:37

Ieva

Nu pasākums noorganizēts no viesu puses tiešām labs! Bet rodas jautājums, par to paku dalīšanu, nez pēc kāda principa tika dots, jo vienam pensionāram 80gadu iedeva, bet tam kam 87 nedod??? Jocīgi.
Bet pats foršākais bija noskatīties Šaudiņas kundzes augstprātību- nu galvenā persona bija pie iekšā laišanas kultūras namā! Izlamāt paspēja jau tā pazemoto tautu, kura iet pēc žēlastības dāvanām!!! Zinu ka pat vienam teica, lai nedod paku jo esot jau trešo reizi iekšā ienācis, bet diemžēl šis cilvēks nebija nācis, bet bija tik pirmoreizi iegājis un vēlpietam invalīds!!! Kauns Šaudiņas kundzei! Bet viņas smaids uzreiz atplauka, kad pie durvīm parādījās ārzemju viesi, tad tik šiem ķērās ap kaklu un bučoja!!!

pirms 10 gadiem, 2011.03.06 15:15

Novados