Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labdarības koncertā “Balta, balta tava sirds” palīdz bērniem

Pagājušajā sestdienā Smiltenes kultūras un sporta centrā notika Latvijas Sarkanā Krusta Smiltenes nodaļas rīkotais labdarības koncerts "Balta, balta tava sirds". Sarīkojuma mērķis ir cēls - vākt ziedojumus un sniegt palīdzību bērniem ar īpašām vajadzībām.

 

Pirmo reizi šo ieceri pērn īstenoja Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Smiltenes nodaļas vadītāja (tolaik - red.) Inguna Apsīte. Tā kā pasākums bija izdevies un pērn palīdzēts 16 bērniem, aizsākto turpina tagadējā LSK Smiltenes nodaļas vadītāja Maruta Vīgante. Viņai ir gandarījums par paveikto, kaut gan cerētais pilnībā nav piepildījies.

 

Cilvēki labdarības sarīkojumu "Balta, balta tava sirds" apmeklēja, ziedojot bērniem ar īpašām vajadzībām. Šogad apzinot sociālos darbiniekus un ģimenes ārstus, noskaidrots, ka palīdzība nepieciešama 33 bērniem. LSK Smiltenes nodaļas vadītāja stāsta, ka šogad labdarības koncertā iegūti ziedojumi 215 latu vērtībā - 201 lats saziedots naudas izteiksmē un divas dāvanu kartes 14 latu apmērā.

 

 

"Bija cerēts, ka katram bērnam varēsim iegādāties dāvanu karti aptiekā desmit latu vērtībā, bet pagaidām tas nav iespējams. Augsti novērtēju cilvēku atsaucību un labestību. Viņi ziedoja iespēju robežās," teic M. Vīgante.

 

Viņa piebilst, ka šīs nedēļas laikā vēl ir iespējams palīdzēt bērniem, ziedojot ziedojumu kastē LSK Smiltenes nodaļā Dārza ielā 3. "Šobrīd sanāk tā, kā sanāk. Vēl neesam izlēmuši, vai saziedotos līdzekļus dalīsim vienādās daļās. Iespējams, šonedēļ atsauksies vēl kāds," spriež LSK Smiltenes nodaļas vadītāja.

 

Koncerta dalībnieki un pasākuma mērķis aizkustinājis apmeklētājus. Smilteniete Ilze Riekstiņa sarīkojumu apmeklējusi vairāku iemeslu dēļ. "Atnācu, jo vēlējos atbalstīt labdarību. Cenšos iesaistīties šādās akcijās. Cilvēkiem jādalās ar to, kas ir. Šādus pasākumus noteikti vajag rīkot. Patika arī mākslinieki," saka koncerta apmeklētāja.

 

Pozitīvus iespaidus un saviļņojumu no pasākuma guva arī LSK Smiltenes tehnikuma jauniešu organizācijas koordinatore Māra Šaudiņa. Viņa ar dēlu ziedoja pavisam vienkāršu mērķu vadīta - tā ir žēlsirdība.

 

 

"Ja ir iespēja, tad kāpēc nepalīdzēt? Tas ir tik pašsaprotami. Novēroju, ka šogad cilvēku bija mazāk, toties dāsnāki. Visa pamatā ir žēlsirdība. To es cenšos iemācīt arī Smiltenes tehnikuma audzēkņiem, un viņi to saprot. Bet ir cilvēki, kuri to nesaprot," stāsta M. Šaudiņa. Tehnikuma audzēkņi sievietei taujājuši, kāpēc gan arī tehnikumā nevarētu noorganizēt šādu labdarības pasākumu.

 

Bijusī LSK Smiltenes nodaļas vadītāja priecājas, ka labdarības sarīkojumi notiek ne tikai Ziemassvētku laikā. "Ir noteikti vērts rīkot šādus pasākumus. Iespējams, nākamais koncerts varētu būt rudenī. Labdarībā iegūtie līdzekļi kādam var ļoti palīdzēt. Tomēr jārēķinās arī ar pašreizējo situāciju, kad ne visi var atļauties ziedot," spriež. I. Apsīte

Novados