Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latviešu biedrība Smiltenē svinēs jubileju

Sestdien, 12. jūnijā, Smiltenes pagastā 15. dibināšanas gadadienu svinēs Smiltenes latviešu biedrība. Lūgto viesu vidū ir gan 20 citas latviešu biedrības, gan arī pašu novada iestāžu pārstāvji un iedzīvotāji.

Svinības notiks Smiltenes tehnikuma zālē. Sākums - pulksten 10.00. "Pasākums ir atklāts ikvienam apmeklētājam, kuram interesē mūsu biedrības mērķi: nacionālā apziņa, latviskā gara un latviešu valodas saglabāšana, izglītība un pilsoniskās aktivitātes uzturēšana," uz svinībām aicina Smiltenes latviešu biedrības priekšsēdētājs, pensionētais pedagogs Evalds Apīnis.

Vienlaikus šie svētki būs arī visu pārējo latviešu biedrību salidojums drīz gaidāmās Līgo dienas ieskaņās. Sarīkojumu atklās Latvijas latviešu biedrību apvienības priekšsēdētāja Irēna Augustova. Muzikālus apsveikumus dāvās Smiltenes pagasta vokālais ansamblis un Smiltenes mūzikas skolas vijolnieces un pūtēji.

Videoierakstos varēs vērot Latvijas latviešu biedrību līdzdalību Cērtenes pilskalna sakopšanas talkā, kā arī pirmo Latvijas latviešu biedrības salidojumu un ozoliņa stādīšanu pie Cērtenes pilskalna 1996. gadā. Pēc pasākuma svinīgās daļas viesi klātienē apskatīs, cik liels šis koks jau izaudzis.

Svētkus ap pulksten 15.00 noslēgs Līgo vakara inscenējums Smiltenes pagasta Līgo kalnā un Rīgas latgaliešu biedrības "Trešā zvaigzne" uzstāšanās. Pēc tam biedrības ziņos par savu darbību. Par paveikto stāstīs arī Smiltenes latviešu biedrība. Šajā nevalstiskajā organizācijā pašlaik ir astoņi biedri. "Nemēģinām uzspiest cilvēkiem mūsu idejas, bet, neraugoties uz mazo biedru skaitu, strādājam aktīvi," skaidro E. Apīnis.

Viņš vada Smiltenes latviešu biedrību kopš 2002. gada. Pirms tam šīs nevalstiskās biedrības priekšsēdētājs bija silvēnietis Aldis Liepiņš.

Novados