Launkalnes pagastā dibina biedrību ģimeņu atbalstam 10

Tā ir pareizi, - esam biedrība "ARI TEV", un garumzīmi uz I nevajag, smaida launkalniete Ināra Grundāne. Launkalnes pagastā, apvienojot spēkus, trīs enerģiskas sievietes izveidojušas jaunu nevalstisku organizāciju. ARI ir viņu vārdu pirmo burtu apkopojums.

Šomēnes 12. aprīlī Uzņēmumu reģistrā ierakstītā biedrība sola būt par uzticamu plecu tām Launkalnes pagasta ģimenēm ar bērniem, kuras nonākušas krīzes situācijā vai kurām nepieciešama palīdzība elementāru sociālo prasmju mācīšanā. Mērķis ir Launkalnē atvērt sociālās palīdzības diennakts centru, iesaistīt tā darbā brīvprātīgos un speciālistus un veidot atbalsta grupas Smiltenes novada ģimenēm, kurām nepieciešama palīdzība.

Biedrību kā privātpersonas dibinājušas Launkalnes pamatskolas direktore Ināra Grundāne, Smiltenes novada bāriņtiesas locekle Launkalnes pagastā Ramona Moisejeva un novada domes sociālā darbiniece Launkalnes pagastā Arnita Freiberga.

"Kādam taču jāredz, kas mūsu pagastā nav kārtībā, un jāmēģina problēmas risināt. Mūsu sociālā darbiniece un bāriņtiesa strādā ļoti aktīvi, taču kopā varēsim izdarīt vēl vairāk, nekā pa vienam," cer biedrības valdes priekšsēdētāja I. Grundāne.

Pirmais palīdzību saņēmis Launkalnes pagastā dzīvojošs vientuļais tēvs ar trijiem maziem bērniem. Bērnu māte no ģimenes aizgājusi, visas rūpes atstājot vīrieša ziņā.

R. Moisejeva un A. Freiberga par savu naudu pērk veļas pulveri un izmazgā šīs ģimenes drēbes. "Pašas piedāvāja palīdzēt, par ko viņām paldies," "Ziemeļlatvijai" saka vīrietis, lūdzot savu vārdu avīzē neminēt. Biedrība "ARI TEV" aicina cilvēkus uzdāvināt šai ģimenei kaut lietotu veļas mašīnu. "Veļas mašīnu tiešām vajadzētu, tas ļoti atvieglotu dzīvi. Bērni ir bērni, ātri sasmērē drēbes," stāsta viņu tēvs.

Biedrība "ARI TEV" strādās, arī aicinot sabiedrību palīdzēt ģimenēm, kurām klājas grūti, un jau saņēmusi pirmo lielo ziedojumu: astoņas koka gultas ar matračiem un televizoru no Launkalnes pagasta uzņēmuma "Graanul Invest". Trīs gultiņas un televizors nodoti jau minētajam vientuļajam tēvam un viņa bērniem.

Vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija"!

Komentāri 10

kiki

Tik daudz sieviešu vienas audzina savus bērnus, bet tiklīdz tāds ir tēvs, kā sabiedrība steidz palīdzēt. Kā nekā, vājais dzimums. Vajadzētu izvērtēt, vai šis tētiņš spēj rūpēties par saviem bērniem, nevis viņa vietā visu sagādāt un izdarīt. Es to neuzskatu par palīdzēšanu, bet par grimšanu vēl lielākā purvā. Labāk būtu parādījušas, kā drēbes mazgājas utt. Ne par velti sieva aizmuka.

pirms 10 gadiem, 2011.05.02 10:20

pops

Paradoksāli, ka sociālais darbinieks, kas ir viņa tiešais pienākums strādāt ar ģimenēm, to nedarīs kā darba algas saņēmējs, bet laikam brīvajā laikā. Bāriņtiesai vislabāk būtu jāsaredz, vai tētis, kuram līdz šim bērniem nav bijušas gultas un kurš neprot mazgāt drēbes, būtu saucams par tēvu.
Forša bilde, atbildīgas darbinieces, kas savās darba gaitās netika ar saviem pienākumiem galā, bet tagad kā sabiedriskas organizācijas biedres ir optimisma pilnas darboties! Lai vismaz šajā jomā sokas!

pirms 10 gadiem, 2011.05.02 13:30

ŽANIS V.

NU PAVISAM DĪVAINI, JĀDIBINA BIEDRĪBA, LAI TIKTU GALĀ AR SAVIEM TIEŠAJIEM DARBA PIENĀKUMIEM.GRŪTI BŪS ATŠĶIRT KO ĪSTI DARA. LAIKAM PAŠAM JĀPALASA STATŪTI NO PUBLIKĀCIJAS VAIRĀK KĀ DĪVAINI.

pirms 10 gadiem, 2011.05.02 14:19

Biedrība jau vajadzīga, lai saņemtu ziedojumus un palīdzētu materiāli. Pašvaldībai jau acīmredzot tādu funkciju nav.

pirms 10 gadiem, 2011.05.02 21:29

ome

Vai , man dieniņ, ko tad tagad darīs bāriņtiesas darbiniece un sociālais darbinieks, ja jau būs tāda sabiedriska organizācija!!! Tad jau tās divas aldziņas, kas ietaupīsies varētu ziedot tām maznodrošinātajām ģimenēm - iznāks gan pārtikas precēm , gan veļas pulverītim un ja vēl pietaupīs , tad bērniem pat datorus zināšanu pilnveidošanai varēs ar laiku iegādāties.
Baidos gan, ka tik vēl lielāka bezatbildība pret darba pienākumiem nepiemetas kādai no šīs organizācijas loceklēm , nerunājot par sava transporta līdzekļa uzpildīšanu ar degvielu uz pagasta rēķina...., un kur nu vēl paspēt godīgi nostrādāt savu darbadienu pamata darba vietā???!

pirms 10 gadiem, 2011.05.02 22:31

RASMA

Ramonas vīzdegunība un visuvarenība jau tālu pārkāpusi visas robežas un vēl veicot šadu darbu.....domāju viela pārdomām Ramonai !

pirms 10 gadiem, 2011.05.14 17:05

s.r

Varbūt Moisejeva cer tādā veidā saraust vairāk naudas savā kabatā .Kā viņa paspēs pildīt savus pienākumus trijās darba vietās !!!???Vientuļam vīrietim Ramona ne tikai var izmazgāt drēbes ,bet arī kā savādāk izpalīdzēt ........,to taču viņa labi prot ! Moisejevai vajadzētu simtlatniekos pastrādāt , tad visa vīzdegunība pazustu.

pirms 10 gadiem, 2011.05.20 17:48

Tajā laikā kad Moisejeva mācījās par skolotāju pavedināja sešpatsmitgadīgu puisi.

pirms 10 gadiem, 2011.05.20 17:52

0zoliņa

Tikai apsveicu, TRĪS, spēcīgas sievietes, katrai sava izaugsme un potenciāls. Uz priekšu, un redzu tikai , šo konkrēto sieviešu biedrībai izaugsmi.
Nepatīkami lasīt komentārus,kad kādam ir personīgas un skaudīgas acis, kad kāds šajā novadā cenšās ko izdarīt labu. Nu tad uz priekšu ar savām labajām rīcībām tiem, kuriem kas , konkrētajā, biedrībā nepatīk, tad lai parāda to pozitīvo, ko JŪS variet veikt un labu izdarīt, nevis ņurdēt! Meitenēm tikai veiksmi un nākotni, ir jau labi!!!!!!!!! Ar cieņu Ozoliņa!

pirms 10 gadiem, 2011.05.25 19:09

Kādas muļķības!Nevienam neskauž!!!!!!!!!!To, ko cilvēki raksta ir patiesība.Vispirms jātiek galā ar saviem tiešajiem darba pienākumiem!!!!!!!!!

pirms 10 gadiem, 2011.06.07 19:01

Novados