Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nevalstiskās organizācijas saņēmušas mazāk par pusi no prasītā 8

Mazāk par pusi no prasītās Valkas novada budžeta naudas šogad ir saņēmušas nevalstiskās organizācijas.15 organizācijas pieprasīto 64 630 latu vietā dabūjušas 27 132 latus.

Valkas novada deputāts Valdis Šaicāns atzīst, ka nevalstiskajām organizācijām piešķirtais finansējums ir kompromisa budžets.

"Nauda ir tik, cik ir. Pirms finansējuma sadalījuma uzklausījām visu organizāciju vadītāju viedokli. Šķiet, ir izdevies panākt kompromisu, iespēju robežās cenšoties apmierināt visu prasības," saka V. Šaicāns.

Organizācijām ir liela nozīmeValkas novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs izsakās līdzīgi, piebilstot, ka nevalstiskajām struktūrām atbalsts ir nepieciešams, jo pašreizējās krīzes laikā tām ir liela nozīme. "Nevalstiskās organizācijas vieno cilvēkus, nodrošina viņiem dažādus izglītojošus pasākumus un laikā, kad valstī ir liels bezdarba līmenis, tas ir svarīgi.

Protams, mēs nedodam naudu tikai tādēļ, ka tā vai cita ir nevalstiskā organizācija, bet raugāmies, lai tās palīdzētu arī pašvaldību interesējošo funkciju veikšanā. Labu paraugu šajā ziņā rāda dāmu klubs. Šī organizācija rīkoja konkursu par gaišākajiem un skaistākajiem skatlogiem gadu mijā," stāsta K. Albergs.Visvairāk līdzekļu ir saņēmis Latvijas - Igaunijas institūts, kam piešķirti 10 tūkstoši latu.

Tiesa, institūta vadība vēlējās vairāk - 19 375 latus. K. Albergs uzskata, ka mērķis ir panākt, lai institūta darbs būtu ražīgāks. "Piekrītu, ka, piemēram, Latvijas Sarkanā Krusta Valkas komiteja vairākus projektus ir apguvusi sekmīgāk. Vēlamies, lai šogad kvalitatīvāks būtu arī institūta darbs. Nevar runāt par labu atdevi, ja kursos piedalās daži cilvēki," saka K. Albergs.

Deputāts V. Šaicāns atzīst, ka arī viņu nedaudz izbrīnī institūtam piešķirtā summa. "Esmu gatavs pasekot līdzi, kāda šai naudai būs atdeve," sola V. Šaicāns.

Savukārt novada deputāte Erna Pormeistere uzskata, ka iedalītā nauda institūtam ir mazāka kā pērn un nav pārlieku liela. "Institūtā strādā trīs cilvēki un, ja uz viņu algām gadā šo naudu sadala, tad nemaz tik daudz neiznāk," saka E. Pormeistere.

Institūta direktore Laila Ontensone atzīst, ka daži projekti pērn nav īpaši sekmīgi īstenoti. "Daļēji tam iemesls ir iedzīvotāju mazā maksātspēja, jo kvalitatīvi kursi ir dārgi. Viens no mūsu galvenajiem uzdevumiem ir nodrošināt pieaugušo izglītību, turklāt šo apmācību rīkot labā kvalitātē, tādēļ arī prasījām minēto summu," skaidro L. Ontensone.

Lēmumu uztver saprotošiVairāki nevalstisko struktūru vadītāji uztver saprotoši domes lēmumu, kaut atzīst, ka patiesībā iedalītā nauda nodrošina tikai izdzīvošanu.

"Es esmu apmierināta, jo saprotu, ka laiki ir grūti un pašvaldībai nav daudz naudas. Ceru, ka gada laikā situācija uzlabosies un mēs varēsim vēl dabūt finansējumu savu mērķu īstenošanai," savu viedokli par budžeta sadalījumu izsaka Sarkanā Krusta Valkas komitejas izpilddirektore Gaļina Sokolova.

Arī Valkas kristīgā bērnudārza "Gaismiņa" vadītāja Indra Jākobsone atzīst, ka iedalītais budžets salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir mazāks, bet ar dievpalīgu iestāde centīšoties izdzīvot. "Bērnu mazāk nav palicis. Esam paši centušies izdomāt, kur varētu ekonomēt līdzekļus. Bērnudārzā vairs nav pavāra. Dzīvosim taupīgi," apliecina I. Jākobsone.

Komentāri 8

Ko tai Igaunijas-Latvijas institūtā grūž to naudu,kāds no tā labums?
Kārtējā alga dažam visu varošam darbiniekam!

pirms 10 gadiem, 2010.02.07 07:31

Tētis

Nezinu cik no šīs naudiņas tika dāmu klubam, bet lietderīgāk būtu bijis vairāk palīdzēt tām organizācijām, kuras savā darbībā piesaista bērnus un jauniešus. Ja dāmu klubiņš grib darboties un palīdzēt, tad to var darīt pēc Rotari principa. Konkursu par gaišākajiem un skaistākajiem skatlogiem var organizēt arī novada domes attīstības nodaļa.

pirms 10 gadiem, 2010.02.07 18:42

saša

Jauniešu birojā varētu būt vairāk līdzekļu. Katru dienu pa vakariem turlīdz40 jauniešiem apgrozās. telpas kļuvušas par maz. Romina viena pati strādā ar visiemun vēlpar visu novadu ar jauniešiem un vēl sestdienās strādā tas viss par minimālo algu. kaut citiem liek tik klāt.

pirms 10 gadiem, 2010.02.08 21:42

apelsīns

Ar ko īsti nodarbojas Latvijas-Igaunijas institūts? Vai ar kursu organizēšanu,kuri jāapmaksā pašiem kursantiem? Ir Valkas - Valgas kopējais birojs, manuprāt ,tā darbība ir vairāk vajadzīga.

pirms 10 gadiem, 2010.02.09 10:15

:)

Piekrītu, ka naudiņa vairāk bija jāpiešķir NVO kuras darbojas sociālajā jomā.

pirms 10 gadiem, 2010.02.09 16:19

Zinu

NVO pašvaldību iedalītos finanšu līdzekļus nevar izlietot darba algu izmaksām, bet gan aktivitātem un darbības nodrošināšanai. Visas NVO darbojas uz brīvprātibas principa.

pirms 10 gadiem, 2010.02.09 16:26

to Zinu

Nu kā tad nevar? Dažas arī Valkas novadā to dara.
Un, piedodiet, bet brīvprātīgais darbs sastāda tikai daļu no NVO darba, tāpat NVO algo cilvēkus un visu pārējo.

pirms 10 gadiem, 2010.02.09 17:29

Novados