No šodienas biedrību dokumentus var iesniegt visās UR reģionālajās nodaļās

No šodienas Uzņēmumu reģistra (UR) visās reģionālajās nodaļās varēs iesniegt dokumentus par biedrību reģistrēšanu un grozījumu veikšanu, tādējādi atvieglojot klientu darbu un samazinot laiku šī procesa veikšanai, aģentūru LETA informēja UR sabiedrisko attiecību vecākā eksperte Rūta Grikmane.

Līdz šim biedrību pieteikumus varēja iesniegt tikai Rīgā. Paredzēts, ka UR reģionālās nodaļas darbosies kā klientu apkalpošanas centri - pieņems no klientiem dokumentus un izsniegs reģistrāciju apliecinošos dokumentus, bet pati dokumentu izskatīšana un lēmuma pieņemšana notiks Rīgā.

Šajā nolūkā UR reģionālās nodaļas saņemtos dokumentus ieskenēs un elektroniski nosūtīs uz Rīgu. Šāds modelis ir iespējams, jo šogad UR sācis realizēt dokumentu skenēšanas projektu. Ja šis projekts būs veiksmīgs, nākotnē līdzīgu pieeju izmantos arī citu UR reģistru darbībai, piemēram - Komercreģistram.

Atšķirībā no pašreizējās komersantu reģistrācijas kārtības, kur dokumenti jāiesniedz piekritīgajā UR nodaļā, biedrības savus pieteikumus varēs iesniegt tajā UR nodaļā, kur paši vēlēsies.

Tāpat kā līdz šim, dokumentu izskatīšanas laiks būs piecas darba dienas.

Uzņēmumu reģistra reģionālās nodaļas atrodas Bauskā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Liepājā, Rēzeknē, Saldū, Valmierā, Ventspilī, kā arī Rīgā.

 

Novados