Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

NPA nosūtīja Saeimai priekšlikumus, kas novērš invalīdu diskrimināciju

Neatkarīgā policistu arodbiedrība (NPA) 2009.gada 5.septembrī steidzamā kārtā nosūtīja LR Saeimai priekšlikumus, kas novērš iespējamo invalīdu uz mūžu, kuri saņem izdienas pensiju, diskrimināciju.

 

2009.gada 3.septembrī Saeima steidzamā kārtībā izskatīja iesniegto likuma projektu „Grozījumi likumā „Par valsts pensiju un valsts pabalstu izmaksu laika periodā no 2009.gada līdz 2012.gadam"", ar kuru paredzēts novērst diskrimināciju pret invalīdiem uz mūžu, kuri saņem vecuma pensiju.

 

Arodbiedrība uzskata, ka vairākums bijušo darbinieku, kuriem noteikta invaliditāte uz mūžu un saņem izdienas pensiju, lielāko dzīves daļu veltīja dienestam policijā, robežsardzē, ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, ir pelnījuši, lai pret viņiem izturētos tik pat vienlīdzīgi, kā tas ir ar invalīdiem, kas saņem vecuma vai invaliditātes pensiju. NPA neredz saprātīga pamatojuma, kas būtu par pamatu pakļaut atšķirīgai attieksmei invalīdus, kuri saņem izdienas pensiju.

 

Izpētot pasaules un Eiropas Savienības valstu pieredzi, konstatēts, ka civilizētās valstīs pret vienādu cilvēku grupu attieksme ir vienlīdzīga un nav pieļaujama nekāda diskriminācija.

 

Arodbiedrība bija spiesta rīkoties steidzami, jo Saeima noteica, ka priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir pirmdiena, 7.septembris, bet galīgā izskatīšana 10.septembra Saeimas plenārsēdē.

 

Neatkarīgā policistu arodbiedrība cer, ka Saeimas deputāti ar izpratni izskatīs un atbalstīs arodbiedrības ierosinātos grozījumus likumā.

Novados