Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palīdz krīzes skartām ģimenēm Palsmanē

Šogad pēdējo labdarības sūtījumu Palsmanes pagasta ļaudīm sestdien izdalīja biedrība "Māsas Veronikas". Vairāk nekā 10 krīzes situācijā nonākušas ģimenes ar bērniem saņēma pārtikas pakas, lietotus apģērbus, apavus un saimniecības preces.

Lai palīdzētu pagasta iedzīvotājiem, biedrība "Māsas Veronikas" sadarbojas ar starptautisko konfesiju fondu "Ora", kā arī kopā ar bezpeļņas nodibinājumu "Kraukļa fonds" iesaistījusies Eiropas Savienības programmā "Pārtikas produktu piegāde vistrūcīgākajām personām".

Prioritāte - bērniPalsmanes pagastā šādu palīdzību oktobrī saņēma pat 39 ģimenes, kurās ir bērni, informē biedrības "Māsas Veronikas" amatpersona Inita Zaharčuka. Pārtikas paku saņēmēji mainās. I. Zaharčuka atzīst, ka no krīzes situācijas un izmisuma mūsdienās nav pasargātas daudzas ģimenes.

"Palsmanes pagastā netrūkst ģimeņu, kurās vienam vai abiem vecākiem ir beidzies bezdarbnieka pabalsts, bet darba nav joprojām. Grūti klājas tad, ja kāds ilgstoši slimo, vai ir daudz bērnu," piemērus min I. Zaharčuka.

Pateicoties biedrībai, ko vada viņa un Ilva Pētersone, palsmanieši jau trīs reizes varējuši izvēlēties sev noderīgas mantas no fonda "Ora" humānās palīdzības sūtījuma: apģērbu, apavus, saimniecības piederumus. Pārsvarā to sarūpējuši fonda atbalstītāji Holandē. Katrā reizē 15 ģimenes ir saņēmušas arī nelielas pārtikas pakas.

Jāgaida jaunais gadsLai apzinātu, kurām ģimenēm palīdzība ir vajadzīga visvairāk, lielu atbalstu biedrībai "Māsas Veronikas" sniedz sociālā darbiniece Palsmanes pagastā Ilze Mize. Savukārt ar transportu palīdz Palsmanes pagasta pārvaldes vadītāja Tigna Podniece. Telpas sūtījumu uzglabāšanai un sadalei atvēl Palsmanes speciālā internātskola.

Sestdien saņemtā krava šogad bija pēdējā. Nākamo sūtījumu biedrība "Māsas Veronikas" saņems jaunajā gadā.

Novados