Pasargā sevi, lietojot atstarotāju! 2

Labdarības organizācija "Emmaus Smiltene" uzdāvināja divsimt atstarotājus Smiltenes iecirkņa Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas inspektoriem. Dāvinājums ir vērtīgs ieguldījums sabiedrības labā, jo policijas darbinieki savā ikdienas darbā atstarotājus dalīs iedzīvotājiem.

Tradicionāli gada tumšākajā laikā labdarības organizācija "Emmaus Smiltene" no sadarbības partneriem Zviedrijā saņēmusi sūtījumu, kurā ir arī atstarojoši elementi. Iepriekšējos gados tās bija atstarojošas vestes, ko dāvanā saņēma bērnudārza "Pasaciņa" audzēkņi Valkā un "Bitītes" Valmierā, šoziem - dažādu veidu atstarotāji.

"Emmaus Smiltene" valdes priekšsēdētāja Ārija Indrikovska uzsver, ka par bērnu drošību ir īpaši jārūpējas, jo viņi ir visneaizsargātākie sabiedrības locekļi. Viņu pārņem prieks, jo labie darbi nesuši rezultātu - vairākkārt esmu "Pasaciņas" bērnus redzējusi nēsājam atstarojošās vestes.

"Domas par sadarbību ar Smiltenes policijas darbiniekiem radās pavisam nejauši. Uz "Emmaus" atnāca kāda sieviete. Viņu bija apturējuši ceļu policisti un aizrādījuši par to, ka sieviete nelieto atstarotāju. Policisti vēl piekodinājuši, lai otrreiz nekas tāds neatkārtotos. Tieši tajā mirklī sapratu, ka likumsargi vislabāk zinās, kam atstarotājus nodot tālāk," stāsta Ā. Indrikovska.

"Emmaus Smiltene" valdes priekšsēdētājai pie somas piestiprināti četri atstarotāji, taču viņa ievērojusi, ka daudziem to vēl aizvien nav. "Vistrakāk ir laukos. Vairākas reizes braucot nācies strauji bremzēt, jo tumsā cilvēku uz ceļa ir praktiski neiespējami saskatīt," tā Ā. Indrikovska.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Smiltenes iecirkņa Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas inspektori divsimt atstarotājus saņēma pagājušajā nedēļā. Vidzemes reģiona policijas pārvaldes vecākā inspektore Dace Jukāma informē, ka atstarotāji tiks izmantoti ikdienas policijas darbā un tos dalīs gan izglītības iestādēs tikšanās laikā ar bērniem, gan ceļu satiksmes dalībniekiem.

Statistika liecina, ka pērn 11 mēnešos uz Latvijas ceļiem no gūtajām traumām miruši 68 gājēji, tāpēc aicinām ikvienu būt redzamam un lietot atstarotājus.

Komentāri 2

autovadītājs

atstarotāji palīdz tikai tad, ja ir "galva" gājējam, bet ļoti bieži tās nav, jo:
- ir jāsaprot, kas ir tuvo gaismu redzamības zona
- atstarotājs priekšā, negarantē, ka tas spīdēs cauri arī uz aizmuguri
- atstarotājs mani neatbrīvo no piesardzības, virzoties pa brauktuves malu pret satiksmi
- ja tas piekārts somai vienā galā, tad jāpadomā, kurā plecā tā...

Manuprāt, visefektīgākais ir atstarotājs ir lentas veidā un ap kāju, jo ne velti proftērpu ražotāji tur to arī iestrādā.
Un vēl, gribu teikt, ka tam nevajadzētu kļūt par iemeslu sodiem, citādi jābūt vienotams standartam un prasībām. Pilsētā nekādā gadījumā tam nebūtu jābūt prasītam pēc likuma, jo ir ierebožots ātrums. Var un vajag to ārpus apdzīvotām vietām, kur braukšanas ātrums pārsniedz 50 km/h
Velosipēdistiem vajag lietot atstarojošās vestes un obligāti gaismas!

pirms 10 gadiem, 2011.02.12 18:49

123

šitā tēma ir tik populāra un daudz izrunāta bet tiem kas pārvietojas pa brauktuvi (un tādu ir daudz ) it īpaši Smiltene -Silva tas nav vēl aizķēries --žēl!

pirms 10 gadiem, 2011.02.12 20:33

Novados