Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pensionāri Valkā priecājas par jauniešiem

Pagājušajā nedēļā Valkas novada bērnu un jauniešu centrā "Mice" notika Starptautiskas jauniešu pašaudzināšanas programmas "Award" dalībnieku nodarbības.

Pasākums sākās ar jauno avardiešu uzņemšanu savā pulkā no Kārķiem, Ērģemes un Valkas. Šobrīd Valkas novadā viņu ir 16.

Sarūpē dāvaniņas pensionāriemSaiets aptvēra visas četras "Award" jomas - ekspedīciju, kurā dalībnieki devās uz muzeju, pa ceļam pildot dažādus uzdevumus. Muzejā bija jāiepazīstas ar senajām prasmēm un jāveic labais darbs, kas ir viena no programmas jomām.

Jaunieši darināja Ziemassvētku eglītes rotājumus (puzuriņus). Kopā ar dažādiem mīļiem vēlējumiem tos kopā ar eglīti nogādāja un dāvināja pensionāru klubam "Zelta rudens" viņu jaunajās telpās kultūras namā.

"Pensionāri par mūsu ierašanos bija pārsteigti bez gala. Ierasts, ka viņas daudziem dāvina dažādas lietas, pretī nesaņemot neko. Tagad pensionāres varēja priecāties par avardiešu labo darbu," stāsta kustības koordinatore Valkas novadā Inese Lečmane.

Stundu nonstop ritmikāPēc atgriešanās no ekspedīcijas turpinājās darbs citās jomās. Jaunas prasmes - nozīmīšu gatavošanu - palīdzēja apgūt Una Veinberga. Ikviens varēja izgatavot piespraudīti par award tēmu, ar saviem iniciāļiem un veltījumu draugam.

Daudzi nezināja šo tehnoloģiju un bija pārsteigti, cik tas ir vienkārši. Nākamā joma ir fiziskā sagatavotība. Šo nodarbību vadīja Gita Dreijere no Valkas pamatskolas. Stundu bez jelkāda pārtraukuma jaunieši "līdz baltiem sviedriem" nodarbojās ar ritmisko vingrošanu. Tā bijusi liela slodze un izaicinājums. Vakars noslēdzās ar pašu sarūpētu cienastu un avardietes Anetes Selgas demonstrāciju par Kandavā vasarā notikušo nometni.

Saņems bronzas nozīmītesVēl saietā piedalījās vakara noslēpumainā viešņa, un šoreiz tā bija Baiba Kalvāne, kura jau trešo gadu mācās Rīgas modes un stila skolā par frizieri modelētāju. Viņa visnotaļ aizraujieši jauniešiem pastāstīja par skaistumkopšanas lietām. Piemēram, Andis Skriabe no Ērģemes pamatskolas saietu kopumā raksturoja ļoti lakoniski: "Man ļoti, ļoti, ļoti patika!"

Šobrīd visi jaunieši ir uzsākuši jaunās programmas īstenošanu un tā ir apstiprināta. Sestdien, 4. decembrī, avardieši dosies uz Latviešu biedrību Rīgā, kur četriem pasniegs "Award" bronzas nozīmītes. Tie ir Jānis Jundzītis un Armīns Zutis no Kārķu pamatskolas, Sabīne Ščegoļeva no Valkas pamatskolas un Ginta Kozlovska no Valkas ģimnāzijas. Viņi piedalīsies arī īpašā ballītē kur spēlēs grupa "Gain fast".

Novados