Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rod atbildi uz jautājumu, kā dzīvot, lai šodien labi justos

Valkas kultūras namā pilsētas pensionāru klubs "Zelta rudens" rada sev jaunu mājvietu. Tie izvērtās par nozīmīgiem svētkiem kluba dalībniekiem.

FOTO >>> ŠEIT!

"Šīs telpas patiešām ir lieliskas, un tādās ir patīkami svinēt jaunās sezonas atklāšanu. Kultūras nams ir atvēlējis vietu visu mākslinieciskās pašdarbības pulciņu nodarbībām. Pensionāru pilsētā ir ļoti daudz, taču šoreiz aicinājām tikai aktīvākos," stāsta kluba vadītāja Biruta Pakule.

Noilgojušies pēc darba klubā"Zelta rudenī" dziesmu draugu kopu jeb kori vada Tatjana Tīruma, deju kolektīva nodarbības - Alberts Smilga, un tas strādāja visu vasaru, rokdarbniekus kopā satur Gaida Cirīte, bet teātra kopu - Līga Krama.

Pensionāriem ir atdotas bijušā bāra telpas, taču nepieciešamības gadījumā viņi varēs izmantot gan lielo zāli, gan citas vietas, jo dienas laikā brīvu telpu netrūkst. Mēģinājumu grafiks jau ir izveidots. Domājams, ka līdzšinējās aktivitātes turpinās arī klubs "Kamoliņš", kurā pieredzējušās dāmas dažādas amatu prasmes palīdz apgūt skolēniem.

"Nesen pārskatījām vasaras piedzīvojumu fotogrāfijas. Pēkšņi kāda dāma iesaucas, ka šeit bijusi tik laimīga. Vai tas nav vienreizēji?" jautā B. Pakule. Viņa piebilst, ka dzirdējusi vairākas piezīmes, ka pensionāri ir noilgojušies pēc sava klubiņa.

Gūst tonusu dzīveiPilsētā ir populāras rokdarbnieču gatavotās apsveikuma kartītes, dažādi rokdarbi, kurus viņas dāvina bez jelkādas atlīdzības. Arī jauno telpu atklāšanā vairāki viesi un pašdarbnieku kolektīvu vadītāji saņēma rokdarbnieču veltes.

"Jūtamies te ļoti labi. Sanākam pirmdienās un katrs savus jaunos darbiņus atnes parādīt. Arī dzimšanas dienas svinam savā pulciņā. Mums patiesi ir jauks kolektīvs," priecājas G. Cirīte.

"Mani klubā piesaista tas, ka varu kontaktēties ar sava vecuma cilvēkiem, varu te papildināt savas zināšanas un izkustēties. Patiesībā jau esam noderīgi ne tikai sev, bet savu veikumu dejošanas jomā parādām ārpus kluba robežām citos novados un pilsētās. Tas mūs lieliski uzlādē par spīti visām likstām," smaida Ausma Sikatere un piebilst, ka klubs ir lieliska iespēja iziet plašākā sabiedrībā un rada lielu dzīves tonusu. Viņa te rod atbildi uz jautājumu, kā dzīvot, lai šodien labi justos.

Kreiseris atrod īsto vietuAusma Kurpniece, jautāta, kas viņu pievelk šajā klubā, atbild, ka tā ir iespēja izpausties atbilstoši savām interesēm. "Mums te nekas nav jādara piespiedu kārtā. Kāds var dejot, citam patīk rokdarbi un tā joprojām. Dzīvē daudzas lietas bija jāveic obligāti. Nu tam pielikts punkts. Mēs piketos nepiedalāmies, neko politiski nedemonstrējam, taču tuvināmies cilvēka dvēselei, lai to sasildītu," pārdomās dalās A. Kurpniece.

"Pensionāriem kopā sanākšana palīdz pārvarēt netīkamas domas, un neba jau viņiem bijušas tikai vieglas dienas. Tas ir kā jauniešiem, kad viņi, sanākot kopā, atrod dzīves jēgu, bet arī vecumdienās var kopā pavadīt brīvo laiku. Ar brīvām telpām problēmām nekur nevajadzētu rasties un tajos pagastos, kur šāda kluba vēl nav, kā, piemēram, Zvārtavā, tāds nākamgad būs," sola novada domes priekšsēdis Kārlis Albergs.

Viņš domā, ka tikai ar labestību cits citu var pavilkt uz priekšu. Savukārt kultūras nama direktore Aija Sallu par budžeta līdzekļiem solīja uzskaņot pensionāru klubam piederošās klavieres un kārtot kluba pulciņu dokumentāciju. Kultūras nama saimnieks Aleksandrs Gruntmanis pensionāru klubu salīdzina ar pilsētā ceļojošu kreiseri, kurš beidzot ir atradis īsto vietu enkura izmešanai. Viņš pēc aiziešanas pensijā solīja pievienoties "Zelta rudens" nedaudzajiem kungiem.

Novados