Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sarkanais Krusts cer atrast telpas

Kopš Latvijas Sarkanā Krusta Smiltenes nodaļai vairs nav telpa Kalna ielā, „Ziemeļlatvija" saņēmusi vairākus telefonzvanus. Cilvēki taujā, kur var nodot savas vecās un vairs nevajadzīgās drēbes.

 

„Sveiki! Kur Smiltenē atrodas Sarkanais Krusts (LSK - red.), gribu tur nodot savas drēbes. Dažas palikušas pa mazu. Ārā mest arī negribas, jo kādam citam tās var noderēt," tā vakar telfonsarunā teica kāda sieviete.

 

LSK Smiltenes nodaļas vadītāja Maruta Vīgante stāsta, ka jau kādu laiku tiek meklētas telpas, kurās varētu pieņemt un izsniegt humāno palīdzību. Pašreizējā telpā Dārza ielā 3 tas nav iespējams. Tā ir neliela un tajā iespējams uzņemt tikai apmeklētājus. Aktuālais jautājums par telpām vairākkārt izskatīts domē. Bet pagaidām bez rezultātiem. LSK vajadzībām atbilstošas telpas nav un ja ir, tad pārāk liela ir īres maksa.

 

„Radām iespēju īrēt vienu telpu mantu uzglabāšanai. Bet tā diemžēl nav domāta apģērbu, apavu un citu mantu izsniegšanai," saka M. Vīgante.

 

Neskatoties uz to, cilvēki tāpat ir gatavi sev nevajadzīgos apģērba gabalus nogādāt LSK. „Kādi divdesmit cilvēki ir pierakstīti, kas solīja atvest drēbes. Citreiz kāds maisiņus pie durvīm atstājis. Ceru, ka drīz varēsim rast risinājumu un izsniegt noglabātās drēbes tiem, kuriem tās šobrīd nepieciešamas," tā Smiltenes nodaļas vadītāja.

 

Teplu trūkums ir sāpe arī citām nevalstiskajām organizācijām. „Mēs arī īrējam telpas. Bet pie situācijas ar telpu nepietiekamību esam pieraduši. Kad rīkojam kādu pasākumu, mums izlīdz bērnu un ģimenes atbalsta centrs. Patiesībā pilsētā ir maz iespēju atrast vajadzībām un iespējām atbilstošas telpas," saka biedrības „Atbalsts cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" valdes priekšsēdētāja Diāna Vītola.

Novados