Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sarkanais Krusts sāks jaunu projektu

Nākamgad no 1. janvāra Latvijas Sarkanā Krusta Valkas komiteja sāks īstenot jaunu projektu "Bērnu attīstības centra izveide Valkas pilsētā".

Projekts ilgs līdz 2011. gada 31. decembrim, un tā apakšprojektu finansē Šveices konfederācija un Latvijas valsts Sabiedrības integrācijas fonds no līdzekļiem, kas paredzēti Šveices un Latvijas sadarbības paplašinātajā programmā. Kopējās projekta izmaksas ir 22673 lati.

Sarkanā Krusta Valkas komitejas izpilddirektore Gaļina Sokolova stāsta, ka projekts ļaus ievērojami paplašināt līdzšinējo ģimenes atbalsta centra darbību. "Projekta ietvaros izveidosim mūzikas un sporta pulciņu, iegādāsimies ģitāras, jo šī instrumenta spēli vēlas apgūt daudzi bērni. Vēl būs ģimenes studija, kurā varēs darboties arī vecāki un saņemt speciālistu konsultācijas.

Domājam nopirkt arī šujmašīnas, lai meitenes varētu mācīties šūt," stāsta G. Sokolova. Viņa piebilst, ka projekta mērķis ir veicināt pilsoniskas sabiedrības attīstību Valkā, mazinot sociālās atšķirības sabiedrībā un uzlabot dzīves kvalitāti tiem bērniem, kas ir pakļauti sociālās atstumtības un nabadzības riskam.

Lai to panāktu, tiks veidota mērķa grupa, kuras dalībniekiem speciālisti nodrošinās lietderīgu laika pavadīšanu.

Plānots šādā mērķa grupā iesaistīt 180 maznodrošināto un trūcīgo ģimeņu bērnus, kā arī bērnus ar īpašām vajadzībām. Grupā tiks uzņemti arī nepilngadīgie likumpārkāpēji, tie pusaudži, kas palikuši bez vecāku aprūpes, atkarībās nonākušie un bērni, kas piedzīvojuši vardarbību. Projekta īstenošana notiks Valkā, bet tajā plānotie piedāvājumi būs pieejami visa novada bērniem.

Būtisks pasākums nepilngadīgajiem lietderīgas atpūtas nodrošināšanai būs vasarā organizētā vasaras skola, kas ilgs 10 dienas un ļaus bērniem izrauties no negatīvas apkārtējās vides. "Starp jaunumiem minama arī līderības skola, kurā bērni apgūs prasmi vadīt dažādus pasākumus," saka G. Sokolova.

Iznākumā 180 saociālajai atstumtībai pakļautiem bērniem būs iespēja apmeklēt bezmaksas nodarbības dažādu prasmju un savas personības attīstīšanai, kā arī saņemt profesionālu palīdzību krīzes situācijās. Vēl šomēnes 21. decembrī Valkas komiteja visām projektā ieinteresētajām personām sasauks kopsapulci, kurā sīkāk informēs par projekta gaitu.

Novados