Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenē iepriecina pilsētas vecos un vientuļos cilvēkus 1

Latvijas Sarkanā Krusta Smiltenes nodaļas biedri, iesaistoties Merrild uzsāktajā akcijā "Mēs Jūs atceramies", šomēnes nolēmuši apciemot piecdesmit vecos un vientuļos pilsētas ļaudis, dāvājot katram kafijas paciņu.

 

Labdarības iecere ir sniegt vecajiem un vientuļajiem cilvēkiem sirds siltumu un uzmanību. "Vissiltākās sarunas raisās pie kafijas tases, tāpēc Merrild nolēmis no katras Latvijā nopirktās Merrild kafijas pakas divas tasītes ziedot veciem un vientuļiem cilvēkiem. Prieks, ka arī mēs varam ieguldīt savu labo darbu, palīdzot šiem cilvēkiem," saka Latvijas Sarkanā Krusta Smiltenes (LSK) nodaļas vadītāja Maruta Vīgante.

 

Siltas un sirsnīgas sarunasLSK brīvprātīgā darbiniece Velta Tauriņa stāsta, ka šobrīd kopā ar kolēģiem Smiltenē ir apciemojušas vairāk nekā divdesmit vecos un vientuļos cilvēkus. Ciemiņus vecie ļaudis uzņēmuši ar lielu prieku.

 

"Pārsteigti un izbrīnīti. Tā bija pirmā reakcija, kad klauvējām pie namdurvīm. Bet neviens ārā mūs nedzina, visi mūsu vizīti uztvēra priecīgi. Vairāk šos cilvēkus aizkustināja tas, ka viņi nav aizmirsti. Lielāks prieks bija par brīdi nedalītas uzmanības un sarunas, nevis par dāvaniņu," papildina Veltas kolēģe Gunta Atare.

Berta Zvirbule ir viena no vecajiem un vientuļajiem cilvēkiem, ko apciemoja LSK biedri. "Esmu ļoti iepriecināta, ka mani apciemoja. Es gribētu, lai vēl kādu reizi pie manis atnāktu ciemos. Bez dāvanas. Vienkārši parunātos," saka B. Zvirbule.

 

Prieka asara pār vaiguLSK Smiltenes nodaļas darbiniece Velta atklāj, ka katra no šīm tikšanās reizēm ir emocionāla. "Apkārt mums ir cilvēki, kuriem ikdienā pietrūkst prieks, kopā būšana un sirsnīgas sarunas. Tāpēc tikšanās ar vientuļajiem cilvēkiem ir īpašas.

 

Citiem pat asaras sariesās acīs un ritēja pār vaigu. Arī es vairs neesmu jauna, tomēr priecājos, ka spēju vēl palīdzēt citiem cilvēkiem. Ja jūs zinātu, cik daudz viņiem tas nozīmē," teic V. Tauriņa.

Komentāri 1

Jauki

ka tiek apciemoti vecie un vientuļie sirmgalvji. Tās patīkamās abpusējās emocijas... LSK darbiniekiem tas ir pienākums, vēl lielāks gandarījums būtu, ja kāds spētu mūsu "eliti",piem., Repši u.tml.-gos piedabūt uz šadu - visvienkāršākās tautas , vientuļo cilvēku apmeklējumu, lai aprunātos, it sevišķi, pirms "svarīgo" lēmumu pieņemšanas, paskatītos šiem vecajiem, vientuļajiem cilvēkiem acīs, un tad - lai tad pieņem tos lēmumus, ja nav sirdsapziņas! Sveiciens visiem Latvijas svētkos!

pirms 10 gadiem, 2009.11.18 18:32

Novados