Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenē palīdz ar pārtiku trūcīgajiem 1

Kopš augusta vienu reizi mēnesī vairāk nekā divsimt trūcīgo cilvēku Smiltenē saņem palīdzību - pārtikas paciņu. Šo iespēju cilvēkiem sniedz Latvijas Sarkanais Krusts sadarbībā ar Lauku atbalsta dienestu.

 

Ieejot nelielajā Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Smiltenes nodaļas telpā, plauktos gar sienu saliktas pārtikas paciņas. Katrā no tām atrodas 400 grami pankūku miltu, kilograms auzu pārslu un kilograms makaronu.

 

 

Ik mēnesi šā gada garumā vairāk nekā divsimt trūcīgajiem cilvēkiem Smiltenes pilsētā pienākas viena šāda paciņa. Šīs trūcīgās personas LSK Smiltenes nodaļai palīdzēja apzināt sociālie darbinieki. Uzzinājām, ka arī apkārtējos pagastos tiek sniegts šāda veida atbalsts.

 

Atbalsts ir vērtīgsSmilteniete Edītei ir trīs skolas vecuma bērni. Vajadzību ir krietni vairāk par līdzekļiem. Patiecoties LSK Smiltenes nodaļas sniegtajam atbalstam ikdienu Edītes ģimenei ir pilni vēderi. "Mūslaikos iztikt kļūst aizvien grūtāk, tāpēc šī paciņa, ko sniedz Sarkanais Krusts, ir ļoti vērtīgs atbalsts.

 

 

Kopš saņemam pārtikas paciņu, ir kļuvis vieglāk dzīvot. No rītiem vāru bērniem putru. Visiem garšo. Iecienītas mūsu ģimenē ir arī pankūkas," stāsta smilteniete Edīte. Viņa priecājas, ka pilsētā ir šāda organizācija, kas reāli var palīdzēt trūcīgākiem iedzīvotājiem.LSK Smiltenes nodaļas vadītāja Maruta Vīgante lielākoties no cilvēkiem dzirdējusi pozitīvas atsauksmes. Tikai viens vīrietis atļāvies izteikt replikas.

 

 

"Katrā ziņā cilvēki, kuriem samazinājušies iztikas līdzekļi, kļuvuši racionālāki. Gatavo vairāk mājās, izdomā dažādas jaunas receptes. Priecājos, ka mēs varam palīdzēt tik daudziem, kā tas ir šobrīd," stāsta M. Vīgante.

 

Palīdz sadarbojotiesJau pērn sociālie darbinieki Smiltenē apzināja trūcīgos cilvēkus, kuriem sniegt šādu palīdzību. Skaits pārsniedza vienu simtu. Apzināšanā iesaistījās arī M. Vīgante, un radās iespēja palīdzēt 222 smilteniešiem.

 

Paredzēts, ka šāda pārtikas paciņu sadale notiks no 2009. gada sākuma. Tomēr viss aizkavējās un pirmo palīdzības kravu Smiltenē nogādāja augusta nogalē. M. Vīgante stāsta, ka tagad viss norit raiti. "Iedzīvotāji nāk pakaļ savām paciņām pie mums uz nodaļu. Šomēnes vēl nav atnākuši ap 55 cilvēkiem. Nākamais sūtījums būs 8. oktobrī," saka M. Vīgante.

 

LSK nodaļa Smiltenē atrodas Dārza ielā 3 (pagalmā). Darba laiks pirmdienās, otrdienās, trešdienās no pulksten 9.00 līdz 12.00, bet ceturtdienās no pulksten 11.00 līdz 16.00. Jāpiebilst, ka, sākot no oktobra, plānots pagarināt darba laiku. Kad būs zināmi konkrēti laiki, informēsim lasītājus.

Komentāri 1

Ozols

Atraduši ar ko lielīties! Vai esat paskaitījusi cik nauda tas ir? Ar to palīdzību neko jau nevar iesākt.Bet, mnu labi ka tā, tikai nevajadzēja jau tik skaļi to bazūnēt, tāpat jau nav par ko.

pirms 11 gadiem, 2009.09.21 20:44

Novados