Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenē Ziemassvētkos iepriecinās vairāk nekā 140 bērnus

Smiltenes ģimnāzijā 8. klases skolnieks Kalvis Vērzemnieks uzzinājis par labdarības akciju, kuras mērķis ir palīdzēt maznodrošināto ģimeņu bērniem. Puisis akcijā dāvinājis savas mīļākās bērnu dienu rotaļlietas. Viņa labajam piemēram var sekot ikviens.

 

Smiltenes novada dome, sadarbojoties ar Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Smiltenes nodaļu, Ziemassvētkos iecerējusi sagādāt prieku teju 150 mazajiem smilteniešiem no maznodrošinātām ģimenēm.

 

Labdarība aizsākās 28. novembrī, kad Smiltenes kultūras un sporta centrā notika Smiltenes jauniešu domes un novada bāriņtiesas rīkotais koncerts. Ikviens koncerta apmeklētājs bija aicināts ziedot labdarībai.

 

Uzaicinājumi ziedot bija izsūtīti arī uzņēmējiem. Pēc tam tirdzniecības centrā "Centrs" novietoja ziedojumu kasti, kurā vēl šobrīd cilvēki var atstāt kādu dāvaniņu, ar ko Ziemassvētkos iepriecinās bērnus.

 

Arī LSK Smiltenes nodaļas darbinieki gada gaišāko svētku gaidās nolēmuši iepriecināt pilsētas maznodrošināto ģimeņu bērnus.

 

Rotaļlietām iedod otru dzīvi

"Pagājušā gada decembrī uz nodaļu atnāca kāda sieviete. Viņa vēlējās kādu dāvanu, ko varētu palikt Ziemassvētkos zem eglītes. Sievietes bērnam ļoti patīkot lāči, bet tajā brīdī nodaļā šādas rotaļlietas nebija. Māmiņa priecājās, ka vismaz atrada apģērbu ar lāča simbolu.

 

 Tad meklējām grāmatas, bet mums nekā īpaša nebija, vienīgi kāda cilvēka atnestās, kas izdotas 1967. gadā. Mūsu apmeklētāja neslēpa sajūsmu par iegūtajām mantām, jo to visu viņa vēlāk sasaiņoja un palika mājās zem eglītes kā Ziemassvētku dāvanu bērnam," stāsta LSK Smiltenes nodaļas vadītāja Maruta Vīgante. Tieši tajā brīdī viņai radās ideja, ka, uzdāvinot bērniem lietotas mantas un grāmatas, tām var iedot otru dzīvi.

 

Līdz šim cilvēki uz LSK Smiltenes nodaļu atnesuši dažādas mīkstās rotaļlietas, lelles, rotaļu mašīnas, puzles un grāmatas. M. Vīgante stāsta, ka vairāki cilvēki šajās dienās solījuši vēl atvest rotaļlietas.

 

"Šai akcijai domātās mantas nodaļā gaidīsim līdz nākamajai pirmdienai, jo pirms dāvināšanas tās vēl jāpaspēj izmazgāt un uzpost. Strādājam katru darba dienu no pulksten 9.00 līdz 15.00. Ja šajā laikā nekādi nevar tikt, tad jāpiezvana pa tālruni 26108613 un vienosimies par tikšanos. Rotaļlietas var aiznest arī uz domi," teic M. Vīgante.

 

Saņems dāvanas un skatīsies multfilmu

Smiltenes novada domes bāriņtiesas priekšsēdētāja Aurika Zīvere informē, ka Ziemassvētku eglītes pasākums maznodrošināto ģimeņu bērniem paredzēts 23. decembrī "Smiltenes Kino 80" telpās. Bērniem būs iespēja par brīvu noskatīties animācijas filmu "Mākoņais, gaidāms kotlešu lietus". Šo pārsteigumu viņiem sarūpējis Smiltenes kino dzīves organizators Gunārs Liedags.

 

"Pēc tam Ziemassvētku vecītis bērniem pasniegs saldumu paciņas, kas iegādātas par saziedotajiem līdzekļiem, kā arī rotaļlietas un Smiltenes ģimnāzijas vecāko klašu skolēnu ceptās piparkūkas," stāsta A. Zīvere.

Novados