Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenieši paši labākie tūristu pārgājienā – sacensībās

Smiltenes novada jaunsargu komandas devās 6. divu dienu tūristu pārgājienā - sacensībās, kas veltīts Lāčplēša un Latvijas Republikas proklamēšanas dienai. Dalībniekiem no visas Latvijas bija jāveic interesants maršruts, kurš noslēdzās otrās dienas vakarā pulkveža Oskara Kalpaka dzimtajās mājās Ošupes pagasta "Liepsalās".

Pārgājiens norisinājās Lubānas novadā un Madonas novada Ošupes pagastā. Dalībnieki startēja četrās vecuma grupās. Smiltenes 218. jaunsargu vienības vadītājs Mārtiņš Latvers stāsta, ka pārgājienā, kas ietvēra orientēšanos, fiziskos pārbaudījumus, šķēršļu pārvarēšanu, granātas mešanu, šaušanu ar pneimatisko šauteni, labi veicās Smiltenes novada komandām.

Pieaugušo grupā 1. vietā Smiltenes novada komanda (tajā startēja Aiva Skopāne, Ilmārs Ķauķītis, Emīls Kalējs un Māris Stabiņš), 2. vietā B grupā (1995. un 1996. gadā dzimušie) Smiltenes jaunsardzes komanda (Kristaps Zālītis, Lauris Zubovs, Dāvis Ducens un Elvita Ķestere no Palsmanes) un 3. vietā C grupā (1997. un 1998. gadā dzimušie) Trīs pakalnu un Palsmanes pamatskolas skolēnu komanda (Reinis Kondratjevs, Kristers Treisners, Matīss Gailītis un Ramona Grase). C grupas dalībniekus distancē pavadīja un viņiem orientēties palīdzēja Grundzāles pamatskolas skolnieks Niks Ramanis. Jāpiebilst, ka vēl četri jaunsargi no Palsmanes sacensībās darbojās kā tiesneši.

"Iepriekšējā vakarā, cītīgi izlasot distances aprakstu, sapratām, ka distancē galvenais būs labi orientēties armijas tipa kartē, skriet visu distanci un tūrisma un militārajos uzdevumos nenopelnīt soda minūtes. Ja šos uzdevumus veicot tika pārtērēts kontrollaiks, tad komanda saņēma desmit minūšu sodu. Pieaugušie distanci veica bez ievērojamām soda minūtēm.

Dažas minūtes soda tikai par attāluma un augstuma noteikšanu. Veicot maršrutu, līdzi bija jānes tūrisma inventārs, tas tika sapildīts divās mugursomās," stāsta uzvarētāju komandas dalībnieks M. Stabiņš. Visas distances garumā izšķirošā loma bija komandas sadarbībai.

Mūsējiem pārgājienā noderēja iepriekšējās sacensībās gūtā pieredze. Jāpiebilst, ka Smiltenes jaunsardzes pieaugušo komanda uzrādīja arī labāko laiku distancē 23 komandu konkurencē. Pieaugušajiem bija vienāda distance ar A grupas jauniešiem, kur startēja 18 komandas.

"Pieaugušo komandas vārdā paldies Mārtiņam Latveram, kurš apmācīja mūs galvenajos tūrisma elementos. Sacensībās piedalījās komandas, kurās startēja rūdīti tūristi no Rīgas skolēnu pils, Druvas vidusskolas, Rīgas Pļavnieku ģimnāzijas, Rudzātu vidusskolas, Madonas BJC, Liepājas 3. pamatskolas, Jēkabpils un citām skolām," saka M. Stabiņš.

Smiltenes 218. jaunsargu vienības vadītājs atklāj: "Pārgājiens vēl bija interesants ar to, ka dalībnieki piedalījās dievkalpojumā Lubānas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, bet pēc tam devās uz Lubānas pilsētas veco kapsētu pie granītā veidota svētās uguns altāra, kur notika piemiņas brīdis."

Novados