Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sorosa fonds – Latvija no Ārkārtas palīdzības fonda līdzekļiem piešķīris 70 950 eiro krīzes centru atbalstam

Apzinoties iedzīvotāju pieaugošo vajadzību pēc psiholoģiskas un cita veida palīdzības krīzes situācijās, Sorosa fonds - Latvija (SFL) piešķīris 70 950 eiro atbalstu krīzes pakalpojumu sniedzējiem Latvijā. Atklāta konkursa kārtībā finansējumam var pieteikties biedrības vai nodibinājumi - krīzes centri (t.sk. konsultatīvie krīzes centri), kuri pastāvīgi darbojas, kā krīzes pakalpojumu sniedzēji un ir reģistrēti sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā. Līdzekļi krīzes centru atbalstam piešķirti no Dž. Sorosa izveidotā Ārkārtas palīdzības fonda.

 

Piešķīruma mērķis ir padarīt pieejamu psiholoģisku un cita veida palīdzību krīzes situācijā nonākušiem cilvēkiem.

 

„Krīzes palīdzība pašlaik ir absurdā situācijā - tieši laikā, kad pēc tās ir visaugstākais pieprasījums, atbalsts krīzes centriem ir ievērojami sarucis. Rezultātā krīzes centri meklē risinājumus, samazinot pieņemšanas laikus, sašaurinot pakalpojumu klāstu vai apsverot maksas ieviešanu par saviem pakalpojumiem. Ceram, ka padarot krīzes centru pakalpojumus pieejamākus jebkuram Latvijas iedzīvotājam, ilgtermiņā izdosies arī uzlabot sociālās drošības sistēmu Latvijā," stāsta Andris Aukmanis, Sorosa fonda - Latvija izpilddirektors.

 

Pieteikumus konkursam varēs iesniegt līdz 2010. gada 8. februārim. Projekta ietvaros krīzes centriem tiks piešķirti granti apmērā līdz 17 735 eiro. No 2010. gada 22. janvāra projekta pieteikuma anketa ir pieejama SFL interneta vietnes www.sfl.lv sadaļā „Aktualitātes".

 

„Projektu konkurss krīzes pakalpojumu sniedzējiem" ir trešā SFL iniciatīva, kas saņēmusi atbalstu no Sorosa Ārkārtas palīdzības fonda. Pirms tam finansējums no šī fonda apstiprināts iniciatīvām "Pārmaiņu iespēja skolām" un „Paēdušai Latvijai", ko SFL īsteno kopā ar fondu Ziedot.lv, uzņēmējiem un individuāliem ziedotājiem.

 

Sorosa Ārkārtas palīdzības fonds (Emergency Fund) ir izveidots, lai mazinātu krīzes sekas 20 Austrumeiropas un Vidusāzijas reģiona valstīs. Uz finansiālo atbalstu no Ārkārtas palīdzības fonda var pretendēt: Albānija, Armēnija, Bosnija un Hercegovina, Bulgārija, Čehija, Igaunija, Ungārija, Kosova, Kirgizstāna, Latvija, Lietuva, Maķedonija, Moldova, Melnkalne, Polija, Rumānija, Serbija, Slovākija, Tadžikistāna un Ukraina.

Novados