Strenčos sevi piesaka biedrība “Šūpolēs”

Jau šomēnes Strenču novada jaundibinātā kultūras un izglītības attīstības atbalsta biedrība "Šūpolēs" aicinās strencēniešus uz Ideju talku.

Ir doma kopā sapulcināt cilvēkus, kuri Strenčos darbojas kultūrā un izglītībā, kā arī skolēnus, pašvaldības pārstāvjus un ikvienu citu interesentu, un visiem kopā ģenerēt jaunas idejas, kā iesaistīt vietējo sabiedrību kultūras dzīvē, stāsta biedrības "Šūpolēs" valdes locekle, Strenču mūzikas skolas direktore Ralda Ziemule.

Tikai šovasar dibinātā biedrība "Šūpolēs" pirmo reizi Strenčos sevi pieteica, novada svētku laikā sarīkojot akciju "Kūku kūka". Piedāvājot pret ziedojumiem nobaudīt iedzīvotāju ceptās kūkas un tortes, tika savākti 87 lati un 70 santīmu.

Tos biedrība atvēlēja Strenču novada vidusskolas 4. - 6. klašu tautas deju kolektīvam vainadziņu un saktu iegādei, ar ko papildināt tautas tērpus.

"Šūpolēs" šobrīd apvieno piecas Strenču novada iedzīvotājas. Valdē darbojas R. Ziemule, Strenču novada bērnudārza vadītāja Sandra Āķere un Plāņu pagasta Jaunklidža iedzīvotāja Antra Ziediņa, kura strādā "Swedbank" Valmierā. Biedrības darbā iesaistījusies arī Strenču mūzikas skolas skolotāja Inga Čukure un Strenču novada vidusskolas direktore Dace Gaigala.

Jaunākais viņu projekts, ko atbalstījusi "Lauku partnerība Ziemeļgauja", ir Ideju talka Strenčos, piesaistot konsultantus no Rīgas ar pieredzi šādu pasākumu rīkošanā.

Vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" ceturtdien, 8. septembrī.

Novados