...Un tad, šo zeltu sasmēlusi, tu kā no jauna piedzimusi

Svētdien Valkas kultūras namā savu deviņu gadu pastāvēšanas jubileju visnotaļ vērienīgi atzīmēja pilsētas pensionāru klubs "Zelta rudens". Vasarā apritēs gads, kopš klubs sev radis jaunu mājvietu.

FOTO ŠEIT

"Dziedam, dancojam, spēlējam teātri, adām, tamborējam, šujam un darām vēl daudzas citas lietas. Nākamgad svinēsim vēl nozīmīgāku jubileju. Mēs lepojamies ar savām telpām. Varam izmantot silto un auksto ūdeni. Brīnišķīgi!" gandarīta viena no kluba aktīvistēm Monika Pūce. Par godu deviņu gadu jubilejai pensionāres bija iekārtojušas rokdarbu izstādi.

Vecums nav šķērslis"Lai kur mēs trauktos, lai kur tu ej, tu zelta rudenī arvien. Un tad, šo zeltu sasmēlusi, tu kā no jauna piedzimusi," ar šo poētisko dzejas fragmentu svētku svinīgo sadaļu uzsāka kluba priekšsēdētāja Brigita Pakule. Viņa šo pasākumu vadīja kopā ar Andri Auziņu.

Sveikt valcēniešus bija ieradušies viesi no Smiltenes, Kārķiem un Turnas. Par muzikālo pavadījumu rūpējās Juris Krūze. Koncerts sākās ar Tatjanas Tīrumas vadītā kora dziesmām. Šim korim pievienojās arī Kārķu koristi."Zelta rudens" dejotāji palepojās, ka viņiem pavisam kopā ir iestudētas 78 dejas - no tām 20 līnijdejas, 11 jaunrades dejas un pārējās ir Eiropas dejas.

Neapšaubāmi, ka tur milzu darbu ir ieguldījis deju skolotājs Alberts Smilga. Viņš kopā ar savu partneri Līgu Elsteinu ir guvis teicamus panākumus arī starptautiskos konkursos savā vecuma grupā un vairākās vietās Latvijā un Igaunijā ir uzstājušies ar paraugdemonstrējumiem sporta dejās.

Vārdos grūti izstāstīt

Par svētku kulmināciju var uzskatīt kluba dalībnieces Hildas Pričinas sveikšanu viņas 90 gadu jubilejā. Pati jubilāre šo brīdi nebija gaidījusi un izskatījās visnotaļ apmulsusi, taču pēc ziedu klēpja un laba novēlējumiem, Jura Lāča uzlūgta, viņa itin braši nodejoja valsi. Sirmajai kundzei nekad nekas nesāpot. M. Pūce to skaidro ar to, ka uz visiem kora mēģinājumiem Hilda ierodas ar priecīgu prātu un humora pilna.

"Man vēl desmit gadi jādzied," pārliecināta jubilāre. "To vārdos nevar izstāstīt, cik pārsteigta biju par koristu sagatavoto priekšnesumu. Atceroties atkal nāk raudiens. Laikam jau mani tik ļoti mīl un ciena. Paldies viņiem par to," turpina jubilāre. Viņa atzīst, ka pašlaik jūtoties 50 - 60 gadus veca. Joprojām patīkot gan dziedāt, gan dejot. Koristi viņai bija sagatavojuši dziesmu "Zelta rudens", ko Reinis Būda nosauca par kluba himnu.

Izkustēties varēja visiPar asprātīgām un jautrām noskaņām bija parūpējušies teatrāļi. Lielus aplausus izpelnījās Ausmas Kurpnieces sarakstītais skečs "Pirms naktsmiera", kuru spēlēja pati autore kopā ar bijušo skolotāju no Ērģemes pagasta Eduardu Kronbergu. Tikpat amizantu skeču par mīlestības un mīlēšanās lietām izrādīja Maiga Silāja un Astra Gūte.

"Domāju, ka šis pasākums mums bija izdevies. Atvadīšanās sākās ap pulksten sešiem. Var jau būt, ka koncerts bija nedaudz par garu, taču sirsnīgā atvadīšanās liecināja, ka viss ir kārtībā. Pensionāriem patīk Jura Krūzes mūzika. Tā kā vīru mūsu saimē nav īpaši daudz, tad lielākoties dejojām līnijdejas, tāpēc izkustēties varēja visi," iespaidos dalās A. Kurpniece.

Viņa priecājas, ka koris ir kļuvis kuplāks, jo īpaši vīru balsis. Ja sākumā vienīgais vīrietis bija Reinis Būda, tad tagad pievienojies arī Māris Grasis un Juris Lācis. Pašlaik "Zelta rudenī" darbojas vairāk nekā 60 dalībnieku. Šķiet, ka šī pilsētā ir lielākā sabiedriskā organizācija.

Novados