Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā strādājošos konsultēs par darba tiesībām

Turpinot Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) informatīvo kampaņu Latvijas reģionos "Zini savas tiesības!", piektdien, 21. maijā, no plkst. 11:00 - 14:00, Valkas pilsētas bibliotēkas telpās (Rīgas ielā 22) LBAS speciālisti sniegs bezmaksas konsultācijas par darba tiesību un darba aizsardzības jautājumiem.

Ar Valkas iedzīvotājiem tiksies LBAS Valmieras konsultatīvā centra speciāliste darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības jautājumos Linda Pētersone un LBAS reģionālā arodbiedrību koordinatore Mudite Virza (konsultācijām iespējams pieteikties arī zvanot pa tālruni 20222326 vai sūtot e-pastu uz [email protected])

LBAS aicina Valkas iedzīvotājus apmeklēt bezmaksas konsultācijas un saņemt informāciju par to kā rīkoties gadījumos, kad darba samaksa tiek izmaksāta "aploksnē", virsstundu darbs netiek apmaksāts, darba devējis ilgstoši neizmaksā darba algu, bez brīdinājuma tiek mainīti darbinieka pienākumi vai piešķirts uzņēmuma vadītāja norīkots bezalgas atvaļinājums. Lai rastu atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem, apmeklējiet LBAS speciālistu bezmaksas konsultācijas.

Šogad LBAS īsteno informatīvo kampaņu „ZINI SAVAS TIESĪBAS!", kuras ietvaros apmeklē Latvijas reģionu pašvaldības un pilsētas ar mērķi aktualizēt darba tiesību un darba drošības jautājumus un to attīstību Latvijā. Kampaņas ietvaros Latvijas reģionu strādājošie tiek informēti par iespēju saņemt kvalitatīvas bezmaksas konsultācijas darba tiesību un darba drošības jautājumos LBAS reģionālajos centros (Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, Jelgavā, Valmierā).

LBAS veiktajos pētījumos un praksē konstatēts, ka darba tiesību ievērošana būtiski samazinās un parādās aizvien vairāk tādu pārkāpumu, kuri pēdējos gados bija praktiski izskausti. Darba tiesību eksperti prognozē, ka nākotnē sagaidāma ievērojama strādājošo darba apstākļu pasliktināšanās - darba devēji, taupot līdzekļus, pievērsīs mazāk uzmanības darba drošības un darba aizsardzības jautājumiem.

Kampaņas ietvaros Latvijas reģionu strādājošie tiks informēti arī par iespēju saņemt kvalitatīvas bezmaksas konsultācijas darba tiesību un darba drošības jautājumos LBAS konsultatīvajos centros. Kopumā Latvijā pašlaik darbojas pieci konsultatīvie centri: Liepājā, Jelgavā, Valmierā, Daugavpilī un Rīgā, kurus vada konsultanti darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības jautājumos.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība ir lielākā nevalstiskā organizācija Latvijā, kura apvieno 21 dalīborganizāciju, īstenojot profesionālu arodbiedrības biedru un darba ņēmēju interešu aizstāvību nozaru un starpnozaru līmenī.

Novados