Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas novada NVO diena - atskats

16. novembrī notika Valkas novada nevalstisko organizāciju (NVO) diena, kurā katra biedrība, klubiņš, interešu grupa, kas vēlējās, stāstīja par labajiem darbiem un nākotnes plāniem.

Latvijas - Igaunijas institūa mācību centra vadītāja Zane Bulmeistare informē, ka forumā piedalījās 11 pašmāju biedrības, kā arī ciemiņi no Alūksnes un Apes novada fonda. „Tieši ciemiņi pamanīja to, ko mums sev ik pa laikam vajadzētu atgādināt - Valkas novadā notiek dažādām iedzīvotāju grupām piemēroti pasākumi, turklāt tie ir interesanti, sirsnīgi un izdomas bagāti. Te parādās arī viens no lielākajiem trūkumiem - informācijas nepietiekamība un NVO pārāk mazā sadarbība," norāda Z. Bulmeistare.

Viņa stāsta, ka ar vienu prezentāciju bija par maz, lai izstāstītu, cik aizņemti ar radošām nodarbēm un izglītojošiem pasākumiem ir pensionāru kluba „Zelta rudens" biedri, kādus maršrutus veic Dāmu kluba kundzes Vecgada vakarā, meklējot skaistākos balkonus un iestāžu logus, kādas lugas uzved cilvēki ar invaliditāti, kas plānots vecās stacijas vietā, kādus labus darbus entuziasti jau paveikuši un plāno Traktorciemā, kā, saturīgi pavadot laiku, par vārdu „garlaicība" sen aizmirsuši kluba „Pēda" jaunieši, kādu palīdzību var saņemt un dažādās nodarbībās piedalīties, apmeklējot biedrību „Atbalsts Valkas ģimenēm", kā profesionāļu vadībā iemācīties pareizi ripināties BMX trasē, kā svarīgas prasmes apgūt Latvijas Mazpulkos, kā arvien mācīties ko jaunu interesantā veidā visa mūža garumā.

„Diskusijā izskanēja daudz ideju veiksmīgākai NVO darbības veicināšanai Valkas novadā. Svarīgākais uzdevums - sadarbības sekmēšana gan pašiem savā starpā, gan ar pašvaldību, gan iedzīvotājiem, lai tie pēc iespējas vairāk izmantotu piedāvātās iespējas. Uzdevumu kopīgu īstenošana sāksim jau tuvākajā laikā," norāda Z. Bulmeistare.

Viņa saka paldies visiem dalībniekiem par aizraujošo stāstījumu un aicina arī citas Valkas novada biedrības, klubiņus, interešu grupas pievienoties sadarbībā un kopā atbalstīt novada attīstību.

Novados