Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērnu centrā „Ligzdiņa” paveiktais 2017. gadā

Bērnu centrs ,,Ligzdiņa"tika izveidots krīzes laikā, lai atbalstītu ģimenes ar bērniem, kuras nonākušas smagā  situācijā.Krīzei atkāpjoties, bērnu centra aktivitātes pārsvarā  izmanto audzēkņi no daudzbērnu ģimenēm. Starp mūsu  audzēkņiem ir spējīgi matemātikā, valodu apguvē, tādi, kam interesē dabaszinības, robotika  vai radošās aktivitātes. Cenšamies viņu brīvajā laikā nodrošināt bērnu interesēm atbilstošo materiālo bāzi, īpaši veicināt savstārpējo palīdzību, kad tie, kam padodas labāk matemātika vai robotika, dalās  savās prasmēs ar mazākiem skolēniem,vai tiem, kam to apguve  sagādā lielākas grūtības. Tas veicina abpusējo ieguvumu. Audzēkņu piedalīšanās izzinošās ekskursijās arī palīdz paplašināt bērnu redzesloku.Sevišķi priecājamies par audzēkņu uzdrikstēšanos un  iniciātīvu, patstāvīgi veidojot mācību prezentācijas saviem biedriem.     Ziedot.lv atbalstītā projektā „Štābiņš”  vasaras mēnešos žāvējām ziedus un lapas, gatavojām Līgo svētku apsveikumus no dabas materiāliem. Sadarbībā ar Smiltenes bērnu bibliotēku Sveču dienā darinājām skaistus svečturus, veidojām darbiņus MargaritaI Stārastei veltītām pasākumam, izveidojām tūrisma bukletus un izplānojām pilsētas ciemiņiem aizraujošās ekskursijas pa Smiltenes skaistākajām vietām. Nodarbībā ,,Gaidot Latvijas simtgadi” bija iespēja pārbaudīt zināšanas par mūsu valsti. Bērni uzrādīja labas zināšanas un uzzināja daudz jauna par Latvijas dabu un ģeogrāfiju. Mācoties atpazīt Latvijas kokus ar koku noteicēju dabā, devāmies pārgājienos mežā un Silvas dendrārijā, zīmējām kokus un to lapas, atcerējāmies tautas dziesmas par tiem. Spēlējot spēli ,,Zīmē un atceries”, bērni nodemonstrēja gan attapību, gan labu atmiņu.


,,Mehaniskā darbnīcā” no konstruktora detaļām būvējām dažādas ceļa būves agregātus, līdzīgus tiem, ko izmanto vietējas ceļa būves firmas strādnieki. Izmantojot par projekta līdzekļiem iegādātos  Lego komplektius, trenējām pacietību un  precizitāti  atdarinot paraugus, gan attīstījām fantāziju, veidojot  pašu iecerētus  objektus.

 Sadarbojoties ar sociālo pakalpojumu aģentūras speciālistiem Āriju Martukāni un Kasparu Meļņikoni, saņēmam konsultācijas un  audzēkņu  psiholoģiskā  atbalsta nodarbības, lai palīdzētu šķetināt problēmas, ar kuriem bērni saskaras ikdienā.


30.augustā  floristikas darbnīcā pašu rokām darinājām ziedu pušķus, ko skolā dāvināt skolotājiem 1.septembrī.


Bērni spēlēja ,,prāta mežģus”, biljardu, novusu, galda futbolu un citas galda spēles.Valentīndienas, Lieldienu un Māmiņu dienas radošajās darbnīcās veidojām rotājumus un dāvanas.


Sagaidot valsts svētkus, gatavojām darbus Smiltenes novada bibliotēkas sadarbībā ar Ārlietu ministriju rīkotajam konkursam ,,Smiltene-Eiropas nākotnes pilsēta”


Arī sagaidot AdventI notika radošās aktivitātes.


.Pavasarī un rudenī bērni piedalījās talkās un  teritorijas sakopšanā.

Valentīndienā stāstījām pasaku par Gulbju princesi, lai pēc tām dotos uz baleta izrādi ,,Gulbju ezers.”Pavasarī iesaistījāmies radošajās aktivitātes starptautiskajā robotu izstādē Rīgā. Ekskursijas dalībniekus viesmīlīgi uzņēma atpūtas centrs ,,Lido” un pacienāja ar gardām pusdienām, turpāt verojām arī vienreizēju miniatūru izstādi.


 Rudenī  apmeklējām Cēsu ZINOO centra robotikas darbnīcu un pēc tam bijām gatavi patstāvīgi likt lietā par projekta,Štabiņš” līdzekļiem iegādāto robotikas komplektu.


 Nodarbībās un talkās čaklāki audzēkņi, kuri ir palīdzējuši arī vecākiem mājas darbos, devās uz,,Skrīveru saldumi" ražotni, kur noskatījās filmiņu, kā top saldumi un pašrocīgi pagatavoja dāvaniņas tuviniekiem-marcipāna figūriņas. Sekoja  Ziemassvētku tirdziņa apmeklējums  Doma laukumā. Pēc tam ekskursanti tika laipni pacienāti ar  pusdienām.Liels paldies mūsu draugiem no viesnīcas ,,Avalon Hotel"par garšīgo maltīti, paldies par ekskursiju Mārtiņam Frontam un SIA ,,Evento"! Paldies Gaidai Sluckai par brīnišķīgām piparkūkām mūsu bērniem Ziemassvētkos!


   Viens no bērnu spilgtākiem piedzīvojumiem šogad nenoliedzāmi bija VAS ,,Latvijas loto” un fonda „Smaids” atbalstīta audzēkņu piedalīšanās 10 dienu Kaspara Meļņikoņa nometnē „Atklāj sevi”Tujā.Šo nometni bērni ar nepacietību gaida katru gadu.


Apzinoties, ka audzinot ģimenē vairākus bērnus, īpaši 5-7 atvases, vecāku finansiālās iespējas ir ierobežotas, lai nodrošinātušo bērnu lietderīgo brīvā laika pavadīšanu liela nozīme ir ziedotājiem un atbalstītājiem.Sirsnīgi pateicamies Aivim Kalniņam, Jānim Cīrulim, SIA,,Vaidens" un ,,Mežvalde AD"saimniekiem Raimondam Kalniņam un Dainim Aleksejevam, Andrim Lankam un SIA,,ASE" darbiniekiem, SIA,,Maxima" un,,Smiltenes grāmata"kolektīviem,kafejnīcas ,,3  pipari un kūkas"saimniecei Agijai Sinkai un visiem ziedotājiem, kuri palīdzēja Bērnu centra darbā! 


Novēlam priecīgus Ziemassvētkus un veiksmīgu Jauno 2018.gadu mūsu novada iedzīvotājiem un viesiem!Novados