Bērnu centra '"Ligzdiņa" piedzīvojumi 2015. gadā

Vēlamies padalīties iespaidos par 2015. gada sākumā bērnu centrā "Ligzdiņa" piedzīvoto.

Valmieras novada fonda projektu koordinators un "Ligzdiņas" skolotājs Mārcis Bogdānovs bija noorganizējis Smiltenē pasākumu "Labdarības skola". Arī mūsu audzēkņi, sadarbībā ar Smiltenes Mākslinieku apvienību un Elīnu Kubuliņu - Vilni iesaistījās tās aktivitātēs. Turpinot sadraudzību ar Smiltenes slimnīcas aprūpes nodaļu, bērni pagatavoja tās iemītniekiem apsveikumus Valentīndienā, jo projekta laiks tieši sakrita ar šiem svētkiem.

Turpinājām arī darboties programmā "Mācībprieks", lai vairāk ieinteresētu bērnus dabas zinātnēs. Pagājušajā gadā bijām Baldones observatorijā un kosmosa festivālā. Šogad mācījāmies par Zemes vēsturi. Labi noderēja LAD projekta iegūta interaktīva tehnika, veidojot nodarbības saistošākas. 19. martā devāmies uz Tartu AHHAA zinātnes centru, lai dabā skatītu mācībās apgūto. 

Liels paldies "SKS projekti" valdes priekšsēdētājam Mārim Kalcim, Sandrai Kalcei un Ingunai Sārei, un SIA "Evento" saimniekam Mārtiņam Frontam, kuri palīdzēja bērniem nokļūt AHHAA centrā. Pateicamies arī zinātnes centra vadītājai Pilvi Kolk un centra kolektīvam, kā arī restorāna "Newton" vadītājai Riinai Mārtson par ilggadējo sadarbību un atbalstu. Pievienojam klāt Elīnas Kubuliņas - Vilnes atmiņas par braucienu un autores, un N. Gailītes foto mirkļus no "Ligzdiņas" piedzīvojumiem.


 Elīnas Kubuliņa - Vilne: Atceroties ekskursiju kopā ar „Ligzdiņu” uz Tartu 

Ceturtdien, 19.martā kopā ar „Ligzdiņas” bērniem devāmies ilgi gaidītajā ekskursijā uz Tartu. Laiks bija skaists un saulains.

Vispirms viesojāmies Baltijas lielākajā zinātnes centrā – „AHHAA”. Mūs tur jau sagaidīja laipna gide un uzklāts galds.

Pēc gardām pusdienām varējām aplūkot dinozauru izstādi. Bērni bija sajūsmā! Tā bija vienreizēja iespēja pagriezt laiku par vairākiem simtiem miljoniem gadu atpakaļ un satikties ar īstiem dinozauriem! Dinozauri bija tik patiesi, ka bija tiešām grūti noticēt, ka tie nav īsti. Dinozauru izstādē varēja apskatīt un nofotografēties arī ar visu laiku mežonīgāko plēsēju - 7 metru lielo Tyrannosaurus rex, kura iespaidīgo ilkņu varā neviens negribētu nokļūt.

Tālāk mūs visus jau gaidīja planetārijā. Zinātnes centrā Tartu atrodas pasaulē unikāls, pilnas sfēras planetārijs. Tas nozīmē to, ka varēja redzēt aptuveni 5 miljonus zvaigžņu gan virs galvas, gan mums visapkārt – pat zem kājām. Sajūta tāda, ka viss atrodas tikai rokas stiepiena attālumā. Planetārija projektora nosaukums ir Megastar un tas ir iekļauts Pasaules Ginesa rekordu grāmatā kā zvaigznēm bagātākais projektors visā pasaulē.

Apskatījām, kāda izskatās Zeme un citas mūsu Saules sistēmas planētas, kā arī redzējām dažādas galaktikas utt. Attēlus pavadīja interesants stāstījums latviešu valodā.

Pēc tam visiem tika dots brīvais laiks un varējām iepazīties ar pārējām zinātnes centra ekspozīcijām. Aplūkojām daudz dažādus objektus, piemēram, mazu telpu, kurā ieejot pa nelielām grupiņām, tikām nofotografēti brīdī, kad plīst balons - tiek fotografēta cilvēku reakcija balona plīšanas mirklī. Uzreiz arī tiek saņemta fotogrāfija. Mazākajiem apmeklētājiem bija nodarbošanās ūdens centrā - jānovieto bumbiņa tā, lai tā pa reni aizpeldētu līdz strūklakai un ar strūklakas šalti tiktu pacelta gaisā. Šī aktivitāte bērnus ļoti aizrāva.

Vēlāk apmeklējām arī 4D kinoteāri. Filma, protams, atkal bija par dinozauru laiku. Bērni spiedza un dzīvoja līdzi. Piedzīvotā sajūta bija kā braucot pa Amerikāņu kalniņiem. Kustīgie krēsli paātrina un sagāž, sejā pūš vēja brāzmas un no griestiem krīt lietus. Pēc filmas daudzi atzina, ka bijuši brīži, kad arī pamatīgi izbijušies, bet visiem ļoti paticis.

Domāju, šī ekskursija bērniem paliks atmiņā kā jauks, aizraujošs un izzinošs piedzīvojums. Paldies bērnu brīvā laika centram „Ligzdiņa” par šādu iespēju!

Novados