Noskaidroti čaklākie adītāji

Šomēnes noslēdzās pārtikas bankas "Paēdušai Latvijai" un Zviedrijā dzīvojošas latvietes izveidotās kustības „Stickaboo” organizētā labdarības akcija "Noadīsim siltumu". Četru mēnešu laikā ikviens Latvijas un Zviedrijas iedzīvotājs tika aicināts piedalīties interesantās sacensībās – noskaidrot, kurā valstī dzīvo čaklākie adītāji ar plašākajām un siltākajām sirdīm – Latvijā vai Zviedrijā. 

Latvijas Samariešu apvienības pārtikas banka „Paēdušai Latvijai” ir saņēmusi visus sūtījumus, apkopojusi rezultātus un noskaidrojusi, ka visčaklākie adītāji ir bijuši Latvijas iedzīvotāji. Ja Latvijas adītāji ir noadījuši 297 pārus zeķu, tad Zviedrijā – tikai 57, no Latvijas čaklajiem adītājiem tika saņemti arī 99 pāri cimdu, bet no Zviedrijas – tikai 10. 

„Zviedrijas adītājus esam pārspējuši un kopīgi plānojam jau nākamo akciju, kas varētu sākties ātrāk – jau šī rudens sākumā. Noteikti jāpiemin, ka zviedri ziedoja daudz silto bērnu apģērbu – ziemas jakas, kombinzonus, un zīdaiņu drēbes. Paldies SIA “HRX”, kuri bez maksas no Stokholmas atgādāja saziedotos adījumus un silto apģērbu. Paldies arī čaklajām adītājām – visaktīvākās bija Talsos,” akcijas noslēgumā saka Pārtikas bankas „Paēdušai Latvijai vadītāja Agita Kraukle.

Radošajā labdarības akcijā tika aicināts piedalīties ikviens, kuram adīšanas vai tamborēšanas zināšanas nav svešas, un ziedot rokdarbus trūkumā nonākušajām ģimenēm. Akcijā no visas Latvijas saņemtas zeķes, cimdi, šalles, čības, džemperi, somas, cepures, sedziņas, vestes, adīti zābaciņi bērniem, jakas, komplektiņi bērniem, kā arī mobilo telefonu maciņi, krelles, grabulīši.

Labdarības akcijas idejas autore ir Ieva Valaine, kura izveidojusi „Stickaboo” 2013. gadā un tas pašlaik ir viens no Zviedrijas lielākajiem adītāju forumiem, kam seko vairāk nekā 10 tūkstoši aktīvu lasītāju. Stickaboo Dzijas klubs organizē konkursus, izdod adīšanas aprakstus un kopā ar biedriem izmēģina jaunas dzijas.

20150220-1134-screenshot-1.jpg

Novados