Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strenču novadā rosinās iedzīvotājus aktīvam dzīvesveidam

Šonedēļ iniciatīvas grupa Strenču novada Jērcēnos nodibinājusi jaunu biedrību "ESAM", novada mājas lapā vēsta  sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte. Jaundibinājumam vēl jāiegūst juridiskais statuss.


Jaunās biedrības mērķi būs dabas, vides un kultūrvēsturiskā mantojuma izpēte un saglabāšana, kā arī pieaugušo tālākizglītība. Dibinājumam dota devīze, kas tulkota no latīņu valodas "De Profundis" jeb "No dziļumiem". Jērcēnu aktīvisti plāno aktivizēt vietējos iedzīvotājus, galvenokārt, jauniešus un motivēt viņus apkārtējās vides attīstībai, rosināt interesantu ideju  radīšanai, realizēšanai un saturīgai brīvā laika pavadīšanai.

Pašlaik biedrībā apvienojušies 18 domubiedri, bet pievienoties aicināts ikviens radošs un aktīvs iedzīvotājs. Biedrības "dzimšanas" dienas datums ir 21. janvāris.

Sociālajā vietnē facebook dziesminieks Valdis Atāls jērcēniešus iedvesmo ar skaidrojumu, ka "Esam! Šo sveiciena vārdu es ieviesu ar īpašu ziņu! Esam bijuši,esam šodien un esam mūžībai! ES OMM ,I am ,Esam! Ir labi,ka tas ir devies pie vienotības darba!"

Novados