Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pensionāru darbošanās raisa prieku

Katru mēnesi Smiltenes seniori satiekas pensionāru klubiņa telpās, kas ierīkotas Smilšu ielas 4. daudzdzīvokļu nama pagrabstāvā. Telpas pensionāri iekārtojuši mājīgi, tādējādi atkalredzēšanos padarot patīkamāku. Pateicoties Smiltenes Pensionāru apvienības vadītājas Ritas Bormanes iniciatīvai, šovasar ar apstādījumiem izdaiļota klubiņa ieeja.

“Man vienmēr ir patikušas puķes. Tās ne tikai izdaiļo, bet arī rada prieku. Nepameta sajūta, ka mums Smiltenē pie pensionāru klubiņa kaut kā pietrūkst, tā radās ideja par labiekārtošanas darbiem. Pastāstīju to klubiņā citiem pensionāriem, un viņi atbalstīja manu ieceri. Tālāk devos uz domi pie Agijas (Saimnieciskās darbības nodaļas teritorijas apsaimniekošanas speciālistes Agijas Kukaines – redakcijas piezīme), sakot, ka arī mēs gribam dot kādu ieguldījumu Latvijas simtgadē. Viņa atbalstīja šo ideju. Ar pašvaldības atbalstu pie klubiņa kastēs un nokarenajos podos tika sastādītas skaistas puķes. Stādīšanas darbos iesaistījās vēl citi pensionāri, vīriešu uzdevums bija piestiprināt puķu kastes. Par mūsu veikumu tagad priecājas arī apkārtējo māju iedzīvotāji,” stāsta R. Bormane. Smiltenes pensionāri pat sastādījuši laistīšanas grafiku, kurā katram iedalīta sava nedēļa, kad rūpēties par krāšņajām puķēm.

R. Bormani par Smiltenes Pensionāru apvienības vadītāju ievēlēja pavasarī. “Neuztveru to kā amatu vai pienākumu. Man patīk dalīties priekā ar citiem. Par amatu svarīgāka ir kopā būšana ar citiem pensionāriem un iespēja paveikt ko labu. Visvairāk aizkustina un rada gandarījumu, ja ar mūsu aktivitātēm spējam ieinteresēt tos cilvēkus, kuri iepriekš nav bijuši sabiedriski aktīvi,” teic Smiltenes Pensionāru apvienības vadītāja. 

Smiltenes novada domes Saimnieciskās darbības nodaļas teritorijas apsaimniekošanas speciāliste A. Kukaine priecājas par vietējo pensionāru aktivitātēm kopumā – ekskursijām un pasākumiem klubiņā, ko viņi rīko. “Sadarbojoties ar pensionāriem, nodomāju, – cik feini, ka viņi ir atvērti un nāk ar savām idejām. Patīkami, ka viņi domā, kā padarīt skaistākas ne tikai pašas telpas, bet arī labiekārtot apkārtni. Sarūpējām pensionāriem smalkziedu begonijas un nokareno mezumu, lai apstādījumi būtu līdzīgi pilsētas centrā esošajiem,” stāsta A. Kukaine.

R. Bormane ir pateicīga Smiltenes novada pašvaldībai un tās speciālistiem par pretimnākšanu un atbalstu, ko tā sniedz pensionāriem. “Dome mūs ļoti atbalsta. Atceros, ka Rīgā bija protesta akcija, uz kuru aizbraucām ar domes sagādātu autobusu. Zinu, ka citas pensionāru apvienības no savām pašvaldībām atbalstu neguva. Mums ir paveicies,” novērtē R. Bormane.

R. Bormane atgādina, ka turpinās pieteikšanās braucienam uz komponista Jāņa Lūsēna 60. dzimšanas dienas svinībām. Jubilejas koncerts notiks nākamā gada martā, bet jau šobrīd seniori aktīvi rezervē biļetes. Pieteikties var, zvanot R. Bormanei uz 26514012 un Ilze Dudelei – 26669672.


Novados