Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Pīlādzītis” - Kas vairāk par deju

Smiltenē pirms četriem gadiem pensionāres ļoti vēlējās dejot un meklēja iespējas, kā savu ieceri īstenot. Otrdien viņas, jau kopskaitā divdesmit, svinēja savas senioru deju kopas "Pīlādzītis" četru gadu jubileju. Svētkos dejotājas kavējās atmiņās par šajā laikā paveikto, protams, neiztika arī bez dejošanas.

Senioru deju kopa no pašiem pirmsākumiem ir biedrības "Atbalsts cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" (ATBALSTS) paspārnē. ATBALSTA valdes priekšsēdētāja Diāna Vītola atzīst, ka četri gadi ir paskrējuši nemanot. Taču padarīts ir daudz.

"Vislielākais prieks, ka pirms četriem gadiem iniciatīva par dejošanu nāca tieši no cilvēkiem. Pirmspensijas un pensijas vecuma sievietes jutās vientuļas, jo Smiltenē viņām nebija iespēju izpausties. Dāmas nebija mājās sēdētājas, jo iepriekš visu laiku iesaistījās dažādās sabiedriskās aktivitātēs," stāsta D. Vītola. Valdes priekšsēdētājai ir patīkami darboties un izstrādāt nākotnes plānus, jo "Pīlādzīša" dejotājas ir enerģiskas.

Vienmēr kustībāDejotājai katrai ir savs stāsts, kā nokļuva "Pīlādzītī". Smiltenes pilsētas bibliotēkas vadītāja Zaiga Krūmiņa senioru deju kopā iestājās pāris mēnešus pēc tā dibināšanas.

"Tolaik bija veselības problēmas, sāpēja mugura. Padzirdēju, ka "Pīlādzītī" varot izkustēties, vingrot. Nolēmu pamēģināt, bet vingrošanas vietā sanāca dejot, ko iepriekš nekad nebiju darījusi. Man ļoti patīk dejot, jo tādējādi uzlaboju savu veselību. Ir patīkami parādīt saviem vienaudžiem, ko esmu iemācījusies," stāsta dejotāja. Viņa piebilst, ka, pateicoties šim kolektīvam, vienmēr ir kustībā.

Uzstājas pat ārzemēsDeju kopu "Pīlādzītis" visus četrus gadus vada profesionāla deju pedagoģe Raita Linde. Viņai šis ir sirds darbs. "Mums paveicies, ka Smiltenē ir tik apņēmības pilns cilvēks kā Diāna Vītola.

Patiecoties viņas atbalstam un mērķtiecībai, esam tik daudz izdarījušas un tālu tikušas. Pēdējā laikā pasākumi ir tik daudz, ka reizēm nākas atteikt. Nevaram uzstāties katru nedēļu, jo kolektīvā dāmām vidējais vecums ir septiņdesmit gadu," teic R. Linde.

Pateicoties ATBALSTA īstenotajam pārrobežu sadarbības projektam, dejotājas divu gadu laikā vairākkārt uzstājušās Igaunijā un uzņēmušas kaimiņvalsts dejotājus pie sevis Smiltenē. Apgūtās dejas seniores nemaz nevar saskaitīt, to ir ļoti daudz. Vairākiem priekšnesumiem soļus izdomājusi deju kopas vadītāja.

Viņa aicina ikvienu interesentu pievienoties "Pīlādzīša" kolektīvam jaunajā sezonā. Mēģinājumi Smiltenes kultūras un sporta centra mazajā zālē notiek katru otrdienu no pulksten 12.00 līdz 14.00. Vecuma ierobežojuma nav.

Dejotājām plāni lieliD. Vītola stāsta, ka biedrība uzrakstījusi jaunu pārrobežu projektu un gaida tā apstiprinājumu. "Iegūta laba pieredze iepriekšējā projektā. Tagad vēlamies paplašināt savu redzesloku. Šajā projektā iesaistīta Igaunija, Krievija un Latvija. Cerams, ka viss izdosies," tā ATBALSTA valdes priekšsēdētāja.Dejotājas turpina apgūt jaunas dejas, lai varētu priecēt pašas sevi un skatītājus.

Novados