Radīts nevis kodēm, bet lietošanai

Valkas kultūras nama mazajā zālē no 9. marta līdz 5. aprīlim būs apskatāma TLMS "Saulīte'' dalībnieku darbu izstāde"Rozēm kaisu istabiņu", kuras atklāšana notika 8. martā.

"Šī izstāde ir pavasara skaistums tā krāsās un daudzveidībā, iespēja papriecēt acis," ekspozīciju raksturo viena no visjaunākajām studijas dalībniecēm Baiba Tīlēna. Viņa atzīst, ka pašlaik vairāk mācās no pieredzējušākajām kolēģēm. Izstādē Baiba rāda prievīšsegu.

 

Darbi atspoguļo dvēseliIrēnai Galgānei šī izstāde esot kā gada sākuma atskaites punkts. Viņa rāda vairākas savas šatiersegas un grīdsegas. "Tā ir mūsu varēšana, krāsu izjūtas un meistarības apliecinājums, ko varam ielikt katrā no darbiem. Šie darbi atspoguļo mūsu dvēseli. Ir prieks," stāsta meistare, kura ir audusi visu mūžu. Viņa ir viena no vispieredzējušākajām studijas dalībniecēm un strādājusi arī iepriekšējās vadītājas Brunhildes Pētersones laikā.

"Es vēlētos, lai ikviena sev izvēlētos grīdsegu un puķi pie tērpa, jo tie radīti lietošanai, nevis kodēm saēšanai," smaida Inta Miķelsone. Viņa ir izveidojusi piecus pārus čību. Inta meklējusi dažādus tehniskos paņēmienus to veidošanai. Rokdarbniece atzīst, ka grīdsegām krāsu salikšana nebūt nav tik vienkārša kā izskatās.

Izstādē piedalās Astrīda Bērziņa, Irēna Galgāne, Irēna Rasmane, Velta Tolmane, Inta Miķelsone, Ārija Lozda, Ārija Tomiņa, Aija Mendžule, Baiba Tīlēna, Līvija Kreile, Lilija Krastiņa, Aina un Solvita Jurgenas, Balva Leite, Inese Pētersone, Anda Zecmane, Andrejs Rācenis, Kristīne Ganiņa, Edīte Ābena, Laima Lāce, Aelita Punkstiņa, Ilze Beldava, Antonija Sula, Maiga Norlinde un Skaidrīte Kalniņa.

Domas apsteidz roku veiklumuTautas studijas vadītāja Inese Pētersone atzīst, ka šī izstāde patiešām ir veltīta sievietēm. Gandrīz visi darbi ir tapuši no tiem materiāliem, kas studijas rīcībā kamoliņos ir palikuši kopš pirmsremonta laika, apmēram 100 dienās. "Saulītes" dāmām domas apsteidz roku veiklumu, tāpēc ļoti mīļās rūtainās šatiersegas, šalles un spilvenu pārvalki vēl atrodas stellēs. Tas citai reizei - nākamajām 100 dienām.

"Kas nu ir sanācis, to ņemiet par labu. Visi darbi ir tapuši apmēram beidzamo trīs mēnešu laikā. Nu atkal esam iegādājušies jaunu materiālu krājumu, tāpēc tekstīliju cienītājiem ir pamats no mums gaidīt jaunus darbus," pauž studijas vadītāja. Viņa detalizētāk apstājās pie latviešu tautas dainās minētajām krāsām. Piemēram, baltā krāsa ir minēta 3005, bet melnā 909 reizes. Citas mazāk. Studijas dalībnieces tēlaini aprakstīja katru no pamatkrāsām.

Interesantākais ir radīšana"Esmu gandarīta, ka jūs esat ne tikai mūsu kultūras nama, bet arī pilsētas un visas Latvijas lepnums. Visinteresantākais cilvēkam ir radīšanas process. "Saulīte" ir pagatavojusi tik daudz istabas elementu ar segām, celiņiem, ķeblīšiem un čībiņām, kas rada īpašu intimitāti un mīļumu. Jūs esat kā otrā elpa ar visām smaržām un garšām, ar mūdienīgumu un trauksmainību," izstādes atklāšanā sacīja kultūras nama direktore Aija Sallu.

Izstāde ir apskatāma katru dienu no pulksten 12 līdz 14. Ja šis laiks nav pieņemams, tad atliek sazināties ar kultūras nama pasākumu organizatori Līgu Pandaloni (29440558, 64723705).

Novados