Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rucavas cimdu adīšanas seminārs

No šī gada 18. - 20. jūnijam notiks Rucavas cimdu adīšanas seminārs, ko rīko Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūra sadarbībā ar Rucavas tradīciju klubu. Interesentiem būs iespēja apgūt Rucavas cimdu adīšanas pamatus, gūt priekšstatu par rakstu adīšanu, kā arī izprast un izjust rucavnieku tradīcijas, dzīvojot uz vietas Rucavā.

2009. gada vasarā Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūra sadarbībā ar Mazsalacas novada domi organizēja dubultcimdu adīšanas prasmju semināru Mazsalacā. Semināra noslēgumā tā dalībnieki izteica vēlmi pētīt un apgūt cimdu adīšanu arī citos Latvijas novados, tādēļ cimdu adīšanas seminārs šogad notiek Rucavā.

Rucavas tradīciju klubs atrodas 19.gs. beigās celtajā etnogrāfiski iekārtotajā mājā „Zvanītāji". Tur būs iespēja iepazīties ar novada tradīcijām, vēsturi un iejusties Rucavas senajā kultūrvidē, kā arī zinošu meistaru vadībā apgūt Rucavas cimdu adīšanas prasmes. Tieši Sarežģītiem rakstiem bagātie Rucavas cimdi ir vieni no skaistākajiem un krāsainākajiem latviešu cimdiem.

Dalības maksa seminārā ir Ls 40. Cenā ietverti transporta izdevumi (Rīga - Liepāja - Rucava - Liepāja - Rīga), ēdināšana un naktsmītne Rucavā, kā arī nodarbības. Līdzi jāņem vienkārtīga vilnas dzija un tai piemērotas piecas adāmadatas. Izbraukšana no Rīgas uz Rucavu 18. jūnijā plkst. 8.00 no NESTE degvielas uzpildes stacijas Rīgā, Satekles un Dzirnavu ielas stūrī.

Pieteikšanās semināram līdz 2010. gada 16. jūnijam: Linda Rubena 29773989, 64228985 vai [email protected]

Novados