Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sezonu atsāk ar laivošanu pa Gauju

Valkas novada jaunsargi jauno darba sezonu kopā ar smilteniešiem atsāka ar divu dienu braucienu ar laivām pa Gauju. Pirmo reizi mūžā jaunieši gulēja zviedru armijas apsildāmā teltī.

 

"Šī telts bija jāuzstāda un dzīvošanai jāsakārto pašiem bērniem. Sākumā negāja viegli," atzīst Valkas novada jaunsargu vadītājs Salvis Lozda.

2. oktobrī Valkā notika arī šaušanas sacensības jaunsargiem no Smiltenes, Valkas ģimnāzijas, Valkas, Vijciema un Ērģemes pamatskolas. Azarta un sportiskās intereses kāpināšanai piedalījās arī zemessargi.

 

Komandu vērtējumā: 1. Valkas ģimnāzija, 2. Valkas šaušanas pulciņš, 3. vietā vienādu punktu skaitu ieguva Smiltenes, Ērģemes un Vijciema jaunsargi, taču saskaņā ar nolikumu pēc papildu rādītājiem 3. vietu ieguva smiltenieši. Individuāli: 1. Edgars Saulgriezis (Valkas šaušanas pulciņš), 2. Elvis Sulainis (Ērģeme), 3. Karīna Romane (Valkas šaušanas pulciņš).

Savukārt 21. oktobrī Smiltenes jaunsargi organizēs lielas sacensības dažādās disciplīnās, kurās, domājams, piedalīsies 50 - 80 jaunsargu ar vairākām komandām.

Bērni labi atceras laivu braucienu, kurš bija organizēts ar dažādiem izdzīvošanas elementiem. Dalībnieki izbrauca gan pa Strenču, gan Kazu krācēm Valmierā. Veiksmīga un interesanta bija arī dzīvošana 20 vietīgajā teltī visnotaļ nelabvēlīgos laika apstākļos. Pavisam šajā braucienā piedalījās 30 jaunsargu kopā ar diviem instruktoriem.

Jaunsargi jau ir uzsākuši gatavošanos Lāčplēša dienas svinībām 11. novembrī. Viņi piedalīsies gājienā ar lāpām.

Novados