Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenē rādīs Austrālijā tapušus rokdarbus

No šās sestdienas Smiltenes kultūras un sporta centra kafejnīcas telpās varēs apskatīt Kanberas (Austrālija) rokdarbu meistares Emmas Ābeltiņš- Stīpnieks rokdarbu izstādi "Senais mantojums". Izstādi atklās sestdien, 11. decembrī, pulksten 17.00.

Pati meistare jau ir viņsaulē, bet viņas darbi uz Smilteni ir atceļojuši pie radiniekiem, Stīpnieku ģimenes, kura kultūras un sporta centra darbiniekiem piedāvāja tos izlikt izstādē.

Izstādē būs apskatāmi smilteniešu novadnieces smalki izšūtie galdauti, adījumi un citi rokdarbi, kā arī Austrālijā latviešu valodā izdotas grāmatas un žurnāli, un fotogrāfiju albumi no personīgās kolekcijas.Rokdarbnieces radinieks smiltenietis Raitis Stīpnieks stāsta, ka E. Ābeltiņš- Stīpnieks ir dzimusi Grundzāles pagasta Aumeisteros un uz Austrāliju emigrēja

Otrā pasaules kara laikā. "Austrālijā viņa bija Kanberas rokdarbnieču kopas dibinātāja, ilgu laiku - tās vadītāja, un vēlējās, lai kādreiz viņas rokdarbi nonāktu Latvijā," stāsta R. Stīpnieks.E. Ābeltiņš- Stīpnieks rokdarbus un personīgās mantas uz Latviju nosūtīja viņas dēls Gints Stīpnieks, R. Stīpnieka brālēns.

Izstāde "Senais mantojums" Smiltenes kultūras un sporta centrā būs apskatāma visu decembri un vēl arī janvārī.

Novados