Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes ceļotāju klubiņš aizved savā garākajā ceļojumā 6

Šī bija jau astotā vasara, kad Smiltenes ceļotāju klubiņš "Smiceks" kopā ar līdzbraucējiem devās iepazīt kādu no Eiropas zemēm. "Šoreiz brauciens bija pats garākais - 11 dienas," stāsta klubiņa līderis un ceļojumu organizētājs Gunārs Auders.

 

Tas aizveda ceļotājus uz Vācijas skaistākajām pilīm Bavārijā, Eiropas pundurvalsti Luksemburgu, Eiropas tiesas mājvietu Strasbūru Francijā un citām vietām, apliecinot, ka daudziem ļaudīm šķietami labi zināmajā Rietumeiropā joprojām ir vietas un lietas, par ko brīnīties. Tāds ir ledus vīns, ko Vācijas vīndari ražo no naktī uz lauka sasalušām vīnogām, vai "puķu dobes" Francijas pilsētā Strasbūrā, kurās, pieejot tuvāk, izrādās, aug garšaugi.

 

Pasmaržo "Ķelnes ūdeni"Jau ierodoties Vācijā, Gunāru un citus ceļotājus sajūsmina Hanoveres pilsētas Herenhausena baroka ainavu parks un oranžērija ar eksotiskiem augiem. Parkā atrodas viena no augstākajām strūklakām Eiropā, kas ūdeni uzšļāc 82 metru augstumā. Šovasar strūklaku ieslēdz tikai divas reizes dienā. Arī Vācijā krīze ir aktuāls temats.

 

Ķelnē noteikti jāredz Vācijas slavenā celtne - majestātiskais, augstais Ķelnes doms. To sāka celt 1248. gadā, bet pabeidza 1880. gadā.

 

"Tur viss ir apbrīnas vērts," secina G. Auders un kā piemēru nosauc gotisko interjeru, logu vitrāžas un pasaulslavenu relikviju - šķirstu ar Trīs Austrumu gudro pīšļiem. Ķelnē atrodas arī Odekolona muzejs, jo pilsētā pirms 300 gadiem sākās "Eau de Cologne" jeb odekolona "Ķelnes ūdens" slavas gājiens. Smaržūdeni radīja itāļu parfimērs Johans Marija Farins Ķelnē un nosauca pilsētas vārdā. Kafija ar brendiju un putukrējumuSmiltenieši ceļojumā iegriežas daudzās Vācijas pilsētās. Katrā ir tikai tai raksturīgi apskates objekti. Piemēram, Koblencā, Mozeles un Reinas upes sateces vietā, atrodas par Vācu stūri nosaukta zemes strēle. Tajā novietota iespaidīga Vilhelma I statuja, kurā ķeizars attēlots, sēžot zirgā. "Cilvēks tai blakus izskatās pēc mazas skudriņas," salīdzina Gunārs.

 

Ar prāmi pārceļoties pāri Reinas upei, ceļotāji nokļūst skaistā vīndaru pilsētiņā Rūdesheimā. Tur darina ne tikai vīnu, bet arī Asbaha brendiju. Ražotne ir sena, dibināta 1892. gadā. Rūdesheima lepojas pat ar speciālu kafiju ar Asbaha brendija un putukrējuma piedevu.

 

Ādolfa Štorcela vīna darītavā ceļotāji savukārt degustē dažādus vīnus, citu par citu garšīgākus. No vīndara viņi arī uzzina par ledus vīna ražošanu. Vīnogām uz lauka naktī jāsasalst, un temperatūrai jābūt mīnus astoņiem grādiem. Ogas jānolasa tajā pašā naktī, citādāk tās nobirst un zaudē kvalitāti. Lai darbu pabeigtu līdz rītausmai, palīgā nāk ļoti daudz ļaužu.Valsts, kur skolā iet četrgadīgieNo Vācijas ceļotāji met loku līdz Luksemburgai. Gunārs stāsta, ka mazā zeme izpelnījusies pasaulē bagātākās valsts statusu, rēķinot iekšzemes kopproduktu uz vienu iedzīvotāju.Gunāru pārsteidz tas, ka Luksemburgā bērni sāk mācīties no četru gadu vecuma un līdz skolas beigām apgūst piecas valodas. Mācību priekšmeti dažādās valodās ir jau no 1. klases. "Brīnījāmies arī par dīzeļdegvielas cenu, kas ir mazāk par 60 santīmiem litrā, pārrēķinot mūsu naudā," piebilst ceļotājs.

 

Tālāk maršruts ved atpakaļ uz Vāciju un tās pilīm. 18. gadsimtā uzceltā Ludvigsburgas pils, devēta arī par Švābijas Versaļu, ir milzīgs, ar garām galerijām savienots ēku komplekss. Pilī ir daudz gleznu un citu mākslas darbu. Tūristi tās var apskatīt tikai gida pavadībā, jo pavadonis telpas atslēdz un pēc tam aizslēdz.

 

 

"Divu stundu laikā izstaigājām tikai daļu no 452 istabām un uzzinājām dažādus faktus par pilī kādreiz dzīvojošiem augstmaņiem. Beigās mūsu galvās bija haoss, jo tik plašu informāciju ir grūti aptvert," pasmaida Gunārs.

 

Pie pils - 30 autobusi Trīs dienas ceļotāji pavada Bavārijā, Alpu kalnu apvidū. Tā ir karaļa Ludviga II piļu zeme. Linderhofas pilī visas zāles ir apzeltītas, izņemot vienu - sudraba zāli. Noišvānšteinas jeb pasaku pils ir slavena visā pasaulē.

 

 

"Tās celtniecībā izmantoti dažādi stili, kas kopumā rada neaprakstāmu skaistumu. Priecājamies, ka pils apmeklējumu rezervējām iepriekš, un mums nebija jāgaida vairākas stundas, kā daudziem citiem tūristiem. Laukumā saskaitījām vairāk nekā 30 autobusu," stāsta Gunārs.

 

Vēl spilgti iespaidi iegūti Minhenē, kur apmeklēts Olimpiskais centrs, uzbraukts televīzijas tornī, no paveras vienreizējs skats uz Alpu kalniem un pilsētu, un, protams, pabūts slavenajā Alus zālē Hofbrauhaus. Gunārs uzzinājis, ka no 1589. gada tur atradās alus darītava, bet 19. gadsimta sākumā tika dota atļauja uzcelt krogu. Mūsdienās divstāvīgajā zālē un vasaras dārzā ir vieta vairāk nekā 3000 cilvēkiem.

 

Tagad "Smiceks" jau plāno nākamā gada ceļojumu uz Itāliju. Oktobra sākumā klubiņš rīkos interesentiem sanāksmi Smiltenes tūrisma informācijas centrā.

Komentāri 6

kristaps bergs

nu gan bagaatnieku maaja tas juusu smiltenes celotaaju klubins . es juusu organizaacijas buutiibu nesaprotu . man taa nav pienemama . tur laikam ir dazhi izredzeetie smiltenieshi kas pelna daudz naudas ka var taa vazaaties par pasauli apkaart . kosmopoliitu varza juus tur esat jums taas aarzemes intresee it kaa tepat latvijaa nebuutu ko redzeet un atpuusties . ar cienu kristaps bergs no ruujienas

pirms 11 gadiem, 2009.09.13 20:41

junko

Brauc tu ar , skaudīgs gan tu Berg esi ...īsts LATVIETIS .

pirms 11 gadiem, 2009.09.13 22:07

l.l.

Kā varēs uzzināt kaut ko vairāk par nākošo ceļojumu- Itāliju? Cik tāds varētu maksāt? Vai pieņemat arī cilvēkus ne no Smiltenes?

pirms 11 gadiem, 2009.09.14 08:33

anita

Tas ir kolosāli, ka ir tādi entuziasti,kas šādus braucienus organizē! Žēl,ka Valkā tādu nav. Un Kristapam Bergam- nepatīk-nebrauc, bet būt tik ļaunam un skaudīgam nav labi,tas nāk atpakaļ.

pirms 11 gadiem, 2009.09.14 20:38

Sise

Ceļot ir forši, daru to regulāri. Ceļošana paplašina apvārsni, cilvēks kļūst gudrāks, jo pēc tam, atgriežoties, presē lasot par redzētām vietām, viss labāk paliek atmiņā. Saka, ka tie, kas ceļo, ilgāk saglabā jaunību.
Varbūt arī man nākamgad pievienoties Smicekam, jo vienmēr lasu, ka cenas ir draudzīgākas kā tai firmai, ar kuru ceļoju līdz šim. Lai gan Smiceks brauc turpat, kur es jau esmu bijusi, vienādas ekskursijas jau nemēdz būt. MALAČI!
P.S. kristaps bergs ir muļķis

pirms 11 gadiem, 2009.09.15 09:27

Novados