Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes pagastā kopā pulcējas rokdarbnieces

Smiltenes pagasta un pilsētas čaklākās rokdarbnieces ir iemācījušās jaunu paņēmienu, kā pagatavot siltus, rakstainus plecu lakatus.

Ja mājās nav steļļu, tad var aust, ņemot palīgā papes loksnes. Kā to darīt, rokdarbniecēm aizvadītajā nedēļā Smiltenes pagasta Kalnamuižā mācīja Smiltenes tehnikuma bibliotēkas vadītāja Ārija Māliņa.

"Uz kartona savelk diegus un tik maina, ņemot palīgā lāpāmajā adatā ievērtu vilnas dziju. Jārēķinās, ka diegu uzlikšana prasa laiku," procesu labi pārzina smilteniete Mirdza Zauska. Viņa šo metodi ir iemācījusies agrāk un pēc tās pagatavojusi piecus lakatus.

Smiltenes pagasta iedzīvotājai Rasmai Bērziņai tas vēl ir jaunums. "Ir jauki sanākt pulciņā un pamācīties. Nākamajā reizē taisīsim auduma puķes," stāsta R. Bērziņa.

Rokdarbniecēm šādas tikšanās ir arī vērtīga pieredzes apmaiņa, daloties ar internetā vai saietos apgūtiem jauniem knifiem, kā pagatavot glītu šalli, cepuri vai citus rokdarbus.

Interesentus kopā pulcē Ā. Māliņa Smiltenes tehnikuma bibliotēkas telpās. "Ziemeļlatvija" novēroja, ka mācīties rokdarbus vēlas arī jaunietes.

"Mums ir gudras sievas. Jau pirmajā reizē visu apguva," par vilnas lakatu darināšanu uz kartona loksnēm stāsta Ā. Māliņa.

Viņa pati daudz jaunu lietu uzzina, apmeklējot Latvijas lauku sieviešu apvienības un projekta "Grundtvig" nodarbības.

Ja vēl kādam ir interese iemācīties aust vilnas lakatus uz kartona vai pieteikties uz auduma puķu darināšanas nodarbību, jāzvana uz Smiltenes tehnikuma bibliotēku Ā. Māliņai 64773844.

Novados